REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yeni İzmir Haber

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eğitim, oyunla birlikte

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
<strong>Eğitim, oyunla birlikte</strong>
13 views
28 Eylül 2022 - 11:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KALICI HALE GELİYOR

Karabağlar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Karabağlar’da görevli öğretmen ve okul idarecilerine “Eğitimde Oyun ve Oyunlaştırma” semineri verildi

Karabağlar İlçe Millî Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut’un önderliğinde gerçekleşen etkinlikte, 500 öğretmene seslenen Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yavuz Samur, oyunlaştırılarak yapılan eğitimde edinilen bilgilerin çocukların hayatında daha kalıcı olduğuna vurgu yaptı. Seminerin ardından Agâh Efendi İlkokulu’nu da ziyaret eden Doç. Dr. Samur, Okul Müdürü Burçak Akseki ile birlikte okulu gezip, minik öğrencilerle bir araya geldi.

OYUNLA ÖĞRENME DAHA KALICI
Günümüz dünyasında çocukların eğitiminde, yaş ve gelişim düzeylerine uygun yöntem ve tekniklerin başında eğlenerek öğrenmenin geldiğini dile getiren Doç. Dr. Yavuz Samur,  çocukların yaşlarına uygun oyunlarla aktarılan bilgilerin, öğrenmelerini kolaylaştırdığına vurgu yaptı. Oyunla öğrenmenin doğal, kalıcı ve etkin olduğunu da dile getiren Doç. Dr. Samur, “Oyunla eğitimde, yaparak, yaşayıp öğrenen öğrencinin edindiği bilgi daha kalıcı oluyor” dedi.

ÖĞRETMENLERE OYUNLA ÖĞRENME ÖRNEKLERİ GÖSTERDİ
Yaşı gereği oyun ve eğlenceye düşkün çocukların, oyun içerisinde eğlenerek aldıkları bilgilerin zihinlerinde daha kalıcı olduğunu da belirten Doç. Dr. Samur, oyunlaştırma için de, oyun dostu okullara ve öğretmenlere ihtiyaç olduğunu söyledi. Doç Dr. Samur, seminere katılan öğretmen ve okul idarecilerine öğrencilere bilgileri nasıl oyunlaştırılarak aktarılacağı yönünde çeşitli örnekler de gösterdi.

ÖĞRENCİLERLE OYUN OYNADI
Seminer’in ardından oyun dostu okullardan olan Agâh Efendi İlkokulunu ziyaret eden Doç. Dr. Samur, Okul Müdürü Burçak Akseki eşliğinde okul bahçesini ve sınıfları gezdi. Okul bahçesindeki geleneksel ve modern eğitici oyunların bir arada öğrencilerin kullanımına sunulduğunu gören Doç. Dr. Samur, öğrencilerle okul bahçesinde oyun oynayıp sohbet etti. Derslikleri de gezen Doç. Dr. Samur, Okul Müdürü Burçak Akseki’yi ve öğretmenlerini, öğrenci odaklı gerçekleştirdikleri eğitim için tebrik etti.

ÇOKLU ZEKÂ ALANLARININ KEŞFEDİLMESİNİ SAĞLIYOR
Gelişen, değişen ve dönüşen dünya ile birlikte eğitimin ilk muhatabı olan çocuklara onların anlayacağı bir şekilde eğitim vermenin sorumluluğunu omuzlarında taşıdıklarını dile getiren Agâh Efendi İlkokulu Müdürü Burçak Akseki, “Biz öğretmenlerin en önemli görevi hiç şüphesiz ki, bu tertemiz yavrularımızı geleceğin dünyasına hazırlamak. Oyun oynamak bireyin hayatın içine girmesini sağlayan ilk eylemdir. O sebeple eğlenerek öğrenmek ve öğretmek; katılımcılığın artmasını, kişiye özel öğrenme stratejilerinin açığa çıkmasını, bireyin özgüven kazanmasını, merak duygusunun çoğalmasını, öğretmene olan saygının artmasını, çoklu-zekâ alanlarının keşfedilmesini sağlar. Salzman’ın da dediği gibi, insan, oyunla kendini ortaya koymalıdır. Biz bu düşüncelerle evlatlarımızı yarınlara hazırlarken öğrettiğimiz değerlerin de hayatlarında daha kalıcı olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu. Agâh Efendi İlkokulu’na göstermiş olduğu ilgiden dolayı Doç. Dr. Yavuz Samur‘a teşekkür eden Müdür Burçak Akseki, öğrencilerle birlikte kendisine çiçek takdim etti. HABER MERKEZİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.