Eğlence mekanı sahiplerinin tehditlerine ‘Akıldışı’ cevabı

CHP İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı ve Karşıyaka Belediyesi Başkanı Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka’da gürültü kirliliğine yol açan eğlence mekanlarının bölge sakinlerini tehdit etmesi üzerine kendi dönemini de eleştirerek “Apartmanların altına gürültülü mekanların açılması akıldışı. Ama maalesef bunun yolu açılmış, bir sürü yere birçok insan konumlanmış” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karşıyaka’daki apartmanların hemen altında bulunan eğlence mekanlarının apartman sakinlerini rahatsız etmesiyle birlikte yapılan şikayetler üzerine tehditlere gidildiği bölge sakinlerinin gazetemize ulaşmasıyla ortaya çıktı. ESİAD’ın düzenlediği 36. Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı’na katılan Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka başta olmak üzere ve diğer ilçelerdeki eğlence mekanlarının yüksek gürültüyle bölge sakinlerini tehdit etmesi üzerine yöneltilen sorumuzu yanıtladı. Kendi döneminde de bu tür mekanlara yaptırım yapılmadığı üzerine gelen şikayetleri değerlendiren Tugay, bu durumu “Maalesef bunun yolu açılmış” diyerek kendini de eleştirdi. Tugay, Apartmanların altında bulunan yüksek gürültülü mekanların akıldışı olduğuna işaret ederek “Apartmanların altına gürültülü mekanların açılması akıldışı. Ama maalesef bunun yolu açılmış, bir sürü yere birçok insan konumlanmış. Karşıyaka Belediye Başkanı olarak çok sık uyarılarda bulundum ve neredeyse en yüksek cezaları kesen belediyeyiz. Bazlarını da kapattık. Başladığım günden bugüne Karşıyaka’daki gürültülü mekanların artmadığına eminim. Ama tamamen sıfırlanmadı. İzmir’in bazı yerlerinde böylesi pervasızca gürültülü mekanlar var” dedi.

IŞIK KİRLİLİĞİ

Dr. Tugay, gürültü kirliliğinin yanı sıra ışık kirliliğine de dikkati çekerek “Bizim gözettiğimiz şeylerde biri de sağlıklı insanların yaşadığı ve sağlıklı kentlerin kurulmasıdır. Diğer canlıların da sağlıklı olması gerekiyor. Burada çok şey var ama gürültü ve ışık kirliliği konuş insanların sağlığını olumsuz etkileyerek çok konuşulmayan etkenlerden biridir. Gürültü kirliliğinde katı davranmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu çerçevede İzmir’de çevreyi de rahatsız edecek yüksek volümle müzik yapan mekanların daha etkin olacağız” dedi.

Turgay Kılıç 

Eğlence mekanı sahiplerinin tehditlerine ‘Akıldışı’ cevabı

Yorumlar kapalı.