Ekrana dönen Yanardağ’dan açıklama: Hafif bile olduğunu düşünüyorum

Silivri Cezaevinden tahliye edilerek TELE1'de kamera karşısına geçen gazeteci Prof. Dr. Merdan Yanardağ, yaptığı savunmanın çok sert olmasına ilişkin "Benim tutuklanmam gibi çok ağır bir saldırı karşısında hafif bile olduğunu düşünüyorum" dedi.

Kanalına dönen Yanardağ'dan açıklama: Biz kazandık
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, 101 gün tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevinden tahliye edildikten sonra kendi kanalı TELE1’de Prof. Dr. Emre Kongar ile yeniden kameralar karşısına geçti. Programı esnasında desteklerini gören tüm gazeteci, parti ve vekillere teşekkür ederek şunları ifade etti:

“Hiçbir zaman, ‘bizim geleneğimizde sadece zeybek oynayarak diz çökerler, başka türlü diz çökmezler bizim kuşağımızdaki insanlar’ derler. Fuko’nun (Michael Foucault) bir lafı vardır, ‘Bağlamı olmayan gerçeklik yoktur’ diye. Dolayısıyla bağlamı olmayan bir iddianame de olamaz. Bizim stajyer arkadaşlara gazetecilikte bunu öğretmek için çaba harcıyoruz ve bu kavramı öğrenmeyenlere gazetecilik yaptırmıyoruz; ama bunlar belli ki savcı olabiliyorlar. Çok ağır bir saldırı karşısında verdiğim savunma çok hafi kalır. Ama arkadaşlarımız çok ağır bir savunma verdiğimi söylemişlerdi. Sert bir savunma yaptım. Bu bir karşı iddianame olur. Bana desteği verenleri biliyorum, gazeteci arkadaşlarımı da biliyorum. Bu davayı biz kazandık.”

 

Haber Merkezi

Ekrana dönen Yanardağ’dan açıklama: Hafif bile olduğunu düşünüyorum

Yorumlar kapalı.