Emeklilere bayram ikramiyesi verilecek mi?

Cumhuriyetin 100. yılında emeklilere ek ikramiye ödenmesi özellikle sosyal medyada çok konuşılan bir konu haline geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, emeklilere 100. yıl ikramiyesine ilişkin açıklamalarda bulunurken ikramiyenin en az 5 bin TL olması bekleniyor.

Emeklilerin zam farklarının ödeneceği tarih belli oldu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurban ve Ramazan Bayramı olarak yılda iki kez verilen bayram ikramiyelerinin yanında Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak bir kereye mahsus olmak üzere Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verileceği söylentileri, emeklilerin en çok konuştuğu konu haline geldi. Ek ikramiye konusunda son durum ne?

Yaklaşık 16 milyon emekli Ramazan ve Kurban bayramlarında iki kez ikramiye alıyor. Bu yıl Cumhuriyet’in 100. Yılı dolayısıyla, üçüncü ikramiye ödenmesinin gündeme geldiği iddiaları gündremi meşgul ediyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Cumhuriyetin ilanının 100. yılını kutlayacağımız 29 Ekim’de emeklilere bir defaya mahsus ek ikramiye verilmesi için çalışma yapılmasını istediği, bu yönde Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın hazırlıklara başladığı söylentileri sosyal medyada konuşuluyor. Tek seferlik ödenecek ikramiye tutarının da 5 bin TL olması bekleniyor.

AK PARTİ’DEN AÇIKLAMA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, emeklilere 5 bin TL 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ikramiyesine ilişkin olarak “Bir tarih vermek benim bulunduğum pozisyon itibarıyla doğru değil. Hangi aşamada olduğunu çok fazla bilmiyorum. Ama Hazine ve Maliye Bakanlığımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız bu konuda hem emeklilerimizin bize gelen taleplerini karşılamak noktasında hem de bütçe dengesi pozisyonundaki hususu masaya yatırmak suretiyle en doğru kararı vermek için çalışmalarını hızla yapıyorlar. İnşallah bu konudaki çalışmalar nihayete erdiğinde bunu kamuoyuyla paylaşacaklardır.” ifadelerini kullandı.

Konuya ilişkin açıklamanın çalışma bittikten sonra ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Haber Merkezi

Emeklilere bayram ikramiyesi verilecek mi?

Yorumlar kapalı.