Erbakan’dan İsrail’e karşı önerisi: D60 projesinin hayata geçirilmesi gerekiyor

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, İsrail'e karşı toplu bir güç oluşturulması gerektiğini vurgulayarak D60 projesinin hayata geçirilmesi gerektiğini aktardı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YRP’li Erbakan, Hamas’ın İsrail’e karşı gösterdiği saldırıda Filistin tarafından yana olduğuna açıklık getirdi. Meclis grup toplantısında açıklamalarda bulunan Fatih Erbakan, “Her zaman ifade ettiğimiz gibi ilk defa da Erbakan hocamızın da söylediği şekliyle ‘İsrail laftan anlamıyor” dedi.

‘Zulmüne devam ediyor’

İsrail’in, Filistin üzenindeki zulmüne devam ettiğinin altını çizen Erbakan, “Bir güç ortaya konulması lazım. Biz İsrail kurulduğundan beri kınıyoruz. Ama İsrail maalesef adım adım hedefine doğru ilerliyor. Bu kınamalara ve açıklamalara kulak asmadan devam ettiriyor. Bölgede çıban başı gibi zulmüne devam ediyor. Dolayısıyla bizim güçlü olmamız lazım. ‘İsrail laftan değil güçten anlar’ diyen merhum Erbakan hocamızı bir kez daha anıyoruz. Tabii ki kınıyoruz, tabii ki lanetliyoruz. Bu zulmün durdurulması gerektiğini ifade ediyoruz” dedi.

D60 projesi adımı

Dr. Erbakan, 57 Müslüman ülkenin arkasındaki gücü de alarak bir araya gelmesi gerektiğin belirterek, şöyle konuştu:  “Hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız da bunu sık sık ifade ediyor. Ancak bu ifadelerimizin hayata geçirilmesi için Türkiye’nin güçlü olması gerek. 57 Müslüman ülkenin bu gücü de arkasına alarak ortak sömürü ve zulme karşı ortak hareket edebileceği bir platform oluşturması yani D60 projenin hayata geçirilmesi gerekiyor.”

 

Haber Merkezi

Erbakan’dan İsrail’e karşı önerisi: D60 projesinin hayata geçirilmesi gerekiyor

Yorumlar kapalı.