Erdoğan-Soylu görüşmesinde şaşırtan adaylık iddiası!

Geçtiğimiz gün Ankara'da bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, görüşmede Ankara Büyükşehir Belediye başkanı adaylığı hakkında konuştuğu belirtildi.

Erdoğan-Soylu görüşmesinde şaşırtan adaylık iddiası!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Soylu’nun talebi üzerine iki saate yakın bir görüşme gerçekleştirdi. Sözcü yazarı Aytunç Erkin, Erdoğan ile Soylu’nun iki saat süren görüşmesinde Ankara Büyükşehir Belediye başkanı adaylığı konusunun konuşulduğunu belirtti.

Erkin, “Görüşmede neler konuşuldu” sorusuna yanıt ararken öğrendiklerini şöyle anlattı:

“İki isim yerel seçim konusunda da konuşmuş. Süleyman Soylu’nun da kafasında Ankara Büyükşehir Belediye başkan adaylığı fikrinin olduğu iddialar arasında.

Yine İstanbul’da konuşulan isimler dışında (Murat Kurum, Adil Karaismailoğlu, Fahrettin Koca, Tevfik Göksu) Ahmet Misbah Demircan’ın da adaylık için ‘kulis’ yaptığı gelen bilgiler arasında. Demircan’ın ‘Beyoğlu’nu yönettim İstanbul’u da yönetirim’ iddiasında olduğunu öğrendim. Sonuçta; kasım ayından sonra siyaset kazanı iyice kaynayacak gibi.”

Haber Merkezi

Erdoğan-Soylu görüşmesinde şaşırtan adaylık iddiası!

Yorumlar kapalı.