Erdoğan’dan ‘asgari ücret’ açıklaması! Yüzde 35…

Türkiye'de çalışanların büyük bir kısmını ilgilendiren asgari ücrette 2024 yılı için yapılacak zam konusuna ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklama geldi. Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, asgari ücretin tek bir zam ile belirleneceğini ifade etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğan, hem asgari ücrete yüzde 35 oranında zam yapılacağına dair yapılan yorumlar hem de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın tek zam açıklamasıyla ilgili soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı, Bakan Işıkhan’ın şu anda çalışmalarını sürdürdüğünü ve işçi ile işveren temsilcileriyle görüşmelerin ardından nihai tabloyu sunacağını belirtti.

“Asgari ücretle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan şu anda çalışmalarını yapıyor. Bu çalışmalarını olgunlaştırdıktan sonra nihai tabloyu önümüze koyacak. Çünkü burada işçi, işveren temsilcileri ile görüşmelerini bitirdikten sonra bize neticeyi getirecek. Biz de kendisini dinleyeceğiz. Ondan sonra en uygun asgari ücret neyse bunun kararını vereceğiz. Bütün mesele tarafları mağdur etmeden bir neticeye varabilmek.”

Erdoğan, asgari ücret artışının yıl içinde bir kez gerçekleştiğini ve tek bir zamla işin sona ereceğini vurgulayarak, bu konudaki sorumluluğun Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan’da olduğunu belirtti. Ayrıca, vatandaşları enflasyona ezdirmeme konusunda hassasiyet gösterdiklerini ve bu çizgiden sapmayacaklarını ifade etti.

Haber Merkezi

Erdoğan’dan ‘asgari ücret’ açıklaması! Yüzde 35…

Yorumlar kapalı.