Erdoğan’dan olağan mesajlar: Sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasayı inşallah ülkemize kazandıracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi'ne katıldı. Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kongrede yapacağı konuşma öncesi, salonun dışında bekleyen partilere hitap eden Erdoğan, önümüzdeki yerel seçimler ve Türkiye'nin sınır güvenliği konusunda mesajlar verdi. 

Liderlerden Erdoğan'a tebrik telefonu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğan, “Terör örgütlerini kullanarak bizi köşeye sıkıştırmaya çalışanlara boyun eğmiyoruz. Türkiye’nin güvenliği neyi gerektiriyorsa onu yapmaktan geri durmuyoruz” diyerek Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) sınır içinde ve sınır dışında yürüttüğü operasyonların devam edeceğine işaret etti.

Yerel seçimlere de değinen Erdoğan, partililerine ‘çok çalışın’ talimatı verdi. Devamla genel seçimlerdeki Millet İttifakı liderlerini hedef alan Erdoğan, “6’lı masa dediler. 16’lı masa dediler, 116’lı masa dediler, ne oldu? Şimdi o masadan parlamentoda kimse var mı? Başkanlarının parlamentoda olmadığı 6’lı masa” diye konuştu.

Erdoğan, kısa hitabının ardından kongrenin gerçekleştirildiği salona geçti. Erdoğan, burada partisinin yeni dönemine ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan’ın mesajlarından öne çıkanlar şöyle:

“Son dönemde oynana en büyük oyunların tekmilin birden sergilendiği 14-28 Mayıs seçimlerindeki gayretleri asla unutmayacağız.

Güven ve istikrar iklimini tahkim etmek, insanımızın refahını artırmak başta olmak üzere, milletimize verdiğimiz tüm sözleri yerine getireceğiz.

Cumhuriyeti gerçek demokrasiyle kucaklaştıracak sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasayı inşallah ülkemize kazandıracağız.

İsrail’deki hadiseler ışığında tüm tarafları itidale davet ediyoruz. Orta Doğu’dan Kafkaslar’a, Balkanlar’dan Karadeniz’e bölgede akan kanın durması öncelikli gündemimizdir. Türkiye olarak bu sabah İsrail’deki hadiseler ışığında tarafları itidalle hareket etmeye, gerilimi tırmandıracak fevri adımlardan uzak durmaya çağırıyoruz.

Son 21 yıldır enflasyona ezdirmediğimiz işçi, memur ve emeklilerimize inşallah önümüzdeki dönemde yeni müjdeler vermeye devam edeceğiz.

Haber Merkezi

Erdoğan’dan olağan mesajlar: Sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasayı inşallah ülkemize kazandıracağız

Yorumlar kapalı.