ESHOT’ta arızalar önceden tespit edilecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı “Kurumsal İş/Karar Verme Süreçlerinin Otobüsten Alınan Dijital Verilerle İyileştirilmesi Projesi”, İzmir Kalkınma Ajansı’ndan (İZKA) hibe desteği almaya hak kazandı. 

ESHOT
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Otobüslere monte edilecek ‘Telemetri Cihazı’ sayesinde araçların dijital ve mekanik durumları anlık olarak takip edilecek; olası arızalar tespit edilerek önleyici bakım yapılacak. Böylece en yüksek sayıda aracın seferde olması sağlanacak, yedek parça ve işgücü maliyetleri ile zamandan büyük tasarruf edilecek. 

Otobüsün doluluk oranı görülebilecek

ESHOT’ta verimliliği yükseltecek proje, toplu ulaşım konforunu da artıracak. Geliştirilecek yazılım ile otobüs doluluk oranları ESHOT mobil uygulaması üzerinden paylaşılacak. Böylelikle yolcular bu bilgileri kontrol ederek yolculuklarını planlayabilecek. Ayrıca yazılım sayesinde sürücü alışkanlıkları da tespit edilecek; sürücü odaklı eğitim tekrarları yapılacak. Bu da trafik güvenliğine katkı sunacak.

Bilimsel veriler araştırmacılara sunulacak

Proje sayesinde elde edilecek veriler, bilimsel çalışma yapmak isteyen tüm araştırmacılara, bilim insanlarına ve üniversitelerin kullanımına sunulacak. Bu da sektörde eksikliği hissedilen veri havuzu ihtiyacını karşılayacak.

“Hayatı herkes için kolaylaştırma yolunda”

ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey, hayatı herkes için kolaylaştırma yolunda, her alanda bilgi çağının nimetlerinden faydalanmak gerektiğini vurguladı. ESHOT bünyesindeki tüm birimlerin, hizmet kalitesini hep daha ileri taşıma hedefiyle çalıştığını belirten Bey, “Hizmet alanımızı ilgilendiren konular başta olmak üzere teknolojik gelişmeleri sürekli takip ve kurumumuza kazandırma gayreti içindeyiz. Telemetri cihazlarının sağlayacağı kesintisiz veri akışı, toplu ulaşım hizmetimizin konforunu, güvenliğini ve devamlılığını daha da artıracak. Bu sayede elde edilecek maliyet ve zaman tasarrufu ise kamu kaynakları açısından önemli bir artı değer olacak” dedi.

İBB Basın

ESHOT’ta arızalar önceden tespit edilecek

Yorumlar kapalı.