Eski bakan Meclis’te zeytinyağı dağıttı, CHP’li vekil tepki gösterdi

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez, milletvekillerine zeytinyağı dağıttı. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ise bu duruma tepki gösterdi. Öztunç, “Bu bir rüşvettir. Biz bunu kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez, milletvekillerine, TBMM Genel Kurulu’nun “Akbelen” gündemiyle yaptığı olağanüstü toplantı sırasında, zeytinyağı dağıttı.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, bu durumun rüşvet olduğunu belirterek zeytinyağını iade edeceğini açıkladı. Öztunç şu ifadeleri kullandı:

“Eski Enerji Bakanı Fatih Bey, bugün Akbelen ormanlarıyla ilgili Meclis’te konuşma yaptı. Dedi ki ‘Bu zeytinyağları Akbelen ormanlarında, o santralin hemen kıyısında, santraldeki işçiler, santral sahipleri tarafından üretiliyor. Zeytinlere bir şey olmuyor’ dedi. Her milletvekiline gönderdiğini söyledi. Bu bir rüşvettir. Biz bunu kabul etmiyoruz. Ben bunu kabul etmiyorum. Bu zeytinyağını Sayın Bakan’a iade ediyorum, yolluyorum. Malum, kendileri her şeyde zeytinyağı gibi üste çıktıkları için. Bunu gönderiyorum. Ettikleri lafları da kabul etmiyoruz. Bu zeytinyağını da hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Sayın Bakan ve AKP’liler güle güle bu zeytinyağlarını içsinler, yemeklerinde kullansınlar. Çünkü bu zeytinyağları saf değildir. Bunların içerisinde Akbelen köylülerinin emeği vardır, onların çalınan umutları vardır. Biz bunu iade ediyoruz.”

HABER MERKEZİ

Eski bakan Meclis’te zeytinyağı dağıttı, CHP’li vekil tepki gösterdi

Yorumlar kapalı.