‘Ezanmatik’ vaktini şaşırdı, vatandaş tedirgin oldu

Çiğli Egekent’te dün gece zamansız okunan ezan vatandaşta tedirginliğe neden oldu. Cami’den gelen ezan sesinin nedeninin ise ezanmatiğin vaktini şaşırması olduğu ortaya çıktı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

yenikiraz.com haber sitesinden Turgay Kılıç’ın haberine göre; İzmir Çiğli Egekent’te gece 01.30 sularında camiden ezan sesi yükseldi. Söz konusu olaya ilişkin görüntülerin sosyal medyaya düşmesiyle birlikte konunun aslı merak edildi.

Olayla birlikte camiye sabotaj iddiası da gündeme geldi. Çiğli İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Rüştü Coşkun, sosyal medya hesabından, “Olayı sadece Twitter üzerinden gördük. Konuyla ilgili görevli arkadaşla da görüştük. Bizde merkezi sistem var. Bir de ezanmatik dediğimiz bir sistem var. Bu durum ezanmatik cihazından kaynaklandı” ifadelerini kullandı.

Ezanmatiğin bir tür kaset çalar gibi zaman ayarlı olduğuna dile getiren Coşkun, “Bir tür kaset çalar gibi zaman ayarlaması yapılıyor. Biz de konuyla ilgili görevli arkadaşa gerekli talimatı vererek uyarı yaptık. Ezandan önce sistemi açmasını ve ezanın bitimiyle sistemi kapatmasını istedik. Gerekirse de kendisinin okumasını istedik” dedi.

Haber Merkezi

‘Ezanmatik’ vaktini şaşırdı, vatandaş tedirgin oldu

Yorumlar kapalı.