Fatih Portakal: Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın

Gazeteci Fatih Portakal sosyal medya hesabından HDP ve Yeşil Sol için “Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın” paylaşımı geldi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millet İttifakının Ümit Özdağ ile anlaşmaları sonrası HDP ve Yeşil Sol cephesinden sesler yükselmişti. Ümit Özdağ ile aynı yerde bulunmak istemediklerini dile getiren HDP  ve Yeşil Sol, milletin bekası için Erdoğan’dan taraf olmayacaklarını açıklamıştı.

Bu açıklama üzerine gazeteci Fatih Portakal, “HDP ve Yeşil Sol da “pilavdan dönenin kaşığı kırılsın” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu’na desteği sürüyor, paylaşımı yaptı.

Portakalın twiter hesabından yapmış olduğu paylaşımın tamamı ise şu şekilde:

“HDP ve Yeşil Sol da “pilavdan dönenin kaşığı kırılsın” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu’na desteği sürüyor. . Aslında Akşener ne ise Özdağ da o; fikirleri uyumlu, söylemleri benzer. Ortaya çıkan tablo ise şu: tüm farklılıklarına rağmen muhalefet bileşenleri Kılıçdaroğlu ismi altında bir araya geldi; ama seve seve ama içeriğe… Amaç bu düzenin değişmesi; tek adam döneminin noktalanması, şeffaf, hesap verebilir ve bütünleştirici bir liderin yönetmesi. Bu durum Kılıçtaroğlu ismine seçildiği takdirde tabi ki sınırsız olmamak kaydıyla ‘güven kredisinin’ verildiğini de gösteriyor. Eğer kazanabilirse helaliyle kazanılan bir zafer olarak tarihe yazılacak. . E o zaman bana düsen pazar günü sandığa gidip umut ettiğim değişim yönünde oyumu kullanmak. Hayırlı olsun.”

 

HABER MERKEZİ

Fatih Portakal: Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir