Folkart Academy’de ilk sertifikalar tiyatro eğitimi alanlara!

Folkart’ın kurumsal sosyal sorumluluk projesi Folkart Academy’de, tiyatro workshop’una katılıp başarı gösterenlere sertifikaları verildi. Yeni dönem içinse başvuruların açıldığı duyuruldu.

Folkart Academy’de ilk sertifikalar tiyatro eğitimi alanlara!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurulduğu 2017 yılından günümüze binlerce öğrencinin ücretsiz eğitim aldığı Folkart Academy’de, 2023-2024 yılı eğitim döneminin ilk sezonu tamamlandı.

14 Ekim-18 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitim döneminin ardından Folkart Academy’de ilk sertifikalar, tiyatro workshop’una katılanlara verildi. Öncelikle 6-14 yaş arasındaki çocuklar, ardından da yetişkin grubunda eğitim alanlar sertifikalarını aldı.

Düzenlenen törende konuşan proje koordinatörü, tiyatro sanatçısı Volkan Severcan, Folkart Academy’de tiyatro, dans ve müzik olarak belirlenen 3 temel alanda eğitim vermeye devam ettiklerini söyledi.

“EĞİTİMİ VERENLERİ İYİ ARAŞTIRIN”

Yetişkin kursiyerler için düzenlenen tiyatro workshop’una katılan ünlü tiyatro sanatçısı Erhan Yazıcıoğlu da, kursiyerlere önerilerde bulundu. Folkart Academy’de, ülkemizin çok değerli sanatçılarına da masterclass eğitimleri verdirdiğini söyleyen Yazıcıoğlu, seslendirme ve oyunculuk üzerine masterclass eğitimi verdi. Tiyatro eğitiminin mutlaka tiyatro alanında eğitim almış deneyimli isimlerden alınması gerektiğini söyleyen Erhan Yazıcıoğlu, “Merdiven altı eğitim veren yerlerden uzak durun. Eğitim veren hocaları mutlaka iyi araştırın. Bu açıdan Folkart açtığı Folkart Academy ile önemli bir eksikliği giderdiği için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

YENİ DÖNEM 9 ARALIK’TA

Ayrıca Folkart Academy’nin 2. dönemi ise 9 Aralık 2023 tarihinde başlayacak. Yeni dönem için başvuruların folkartakademi.com internet sitesi üzerinden yapılabileceği, son başvuru tarihinin ise 3 Aralık 2023 olduğu açıklandı.

Her bir dönemin 5 hafta sürdüğü, her dönem farklı isimlerin eğitim alarak dönem sonunda sertifikalarını aldığı aktarılırken, 2024 yılı ilkbahar döneminde de 5’er haftalık iki ayrı eğitim dönemi olacak.

Folkart Academy’de polifonik koro (15+yaş) ve halk oyunları (15+yaş) eğitimleri ise 2023-2024 eğitim yılı sürecinde devam edecek.

İHA

Folkart Academy’de ilk sertifikalar tiyatro eğitimi alanlara!

Yorumlar kapalı.