Folkart Narlıdere’den kat maliklerine destek

Folkart Narlıdere’de 27 Nisan’da yaşanan yangında zarar gören bloktaki kat malikleri, bloğun yenilenmesi için Folkart ile anlaştı. Folkart yenilemeyi, gerekli tüm yasal izinlerin alınmasından itibaren, bir yıl içinde bitirmeyi hedefliyor.  

Folkart Narlıdere'den kat maliklerine destek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenilenecek bloktaki kat maliklerinin isteğiyle, Folkart ile anlaşma imzalandı. Folkart, maliyetin önemli bir bölümünü kat maliklerine yansıtmayacak şekilde inşaatın yapımını üstlendi. Kat malikleri ise paylarına düşen bedeli, planlanan şekilde Folkart’a ödeyecek.

ÖRNEK ÖZVERİ

Folkart, uluslararası çok sayıda ödüle layık görülen Narlıdere Projesi’ni eksiksiz olarak 15 yıl önce teslim etmişti. Meydana gelen yangında hiçbir sorumluluğu olmamasına rağmen, Folkart kat maliklerine destek amacıyla harekete geçti.

‘DAYANIŞMA KÜLTÜRÜ’

Geçtiğimiz Nisan ayında Folkart Narlıdere Sitesi’nin bir bloğunda yaşanan üzücü olayın ardından kat malikleri, evlerinin geleceği konusunda birlikte adım atma yönünde karar almıştı. Dairesinin sadece içiyle ilgili bağımsız hareket etmek isteyen birkaç kişi dışında; Kat malikleri, süreci Folkart ile sonuçlandırma kararı aldı. Kat maliklerinin isteği ve Folkart’ın “dayanışma kültürü” anlayışı ile olayda zarar gören bloğun yenilenmesi için anlaşıldı.

Folkart’tan 27 Nisan 2023 günü yaşanan olaydan sonra yapılan ilk açıklamada, “Can kaybı yaşanmaması en büyük tesellimiz. Ev sahiplerimize ve bölge halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu süreçte Folkart Narlıdere sakinlerimizin yanında durup dayanışma kültürümüzü sürdüreceğiz” denmişti.

SÜRECİN ÖZENLİ TAKİPÇİSİ

Yapılan bu ilk açıklamanın ardından Folkart, sürecin takipçisi oldu. Kat malikleri ile şirket yöneticileri düzenli aralıklarla bir araya geldi.

Çözümün en hızlı, en makul şartlarda üretilmesi için ilgili tarafların katılımıyla toplantılar gerçekleştirildi. Bu görüşmelerin sonunda da kazanan dayanışma kültürü ve geleneği oldu. Sözleşme metnini imzalamak üzere Folkart Towers’ta bir araya gelen Folkart yönetimi ile Folkart Narlıdere sakinleri, evlerinin tamamen yenilenmiş olarak teslimi için el sıkıştı.

İÇTEN TEŞEKKÜR

Toplantıda zarar gören bloktaki kat malikleri adına konuşan Avukat Hale Gengör, “Yaşanan talihsiz olaydan sonraki en mutlu günümüz. Yaşanan yangın büyük bir talihsizlik. Folkart yetkilileri de bizlerle birlikte üzüldüler ve ilk günden beri yanımızda oldular. Yaşanan acının üzüntüsüyle, zaman zaman duygusal tepkiler gösterilmiş olsa da Folkart Ailesi hep çözüm odaklı ilerlediler. Her talebimize olumlu yanıt verdiler. Sonuçta bizleri mutlu eden ve evlerimize kavuşmamızı sağlayacak güzel bir sonuç ortaya çıktı. Folkart Ailesine üye olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Folkart Ailesine içtenlikle teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Folkart Narlıdere’den kat maliklerine destek

Yorumlar kapalı.