Gazeteci Serhan Asker’den açıklama: Biraz gururum incindi

Halk Tv'den 'Görkemli Hatıralar' programının sunucusu Serhan Asker, serbest bırakıldıktan sonra İzmir Adliyesi önünde açıklamalar yaparak "Herkesin içinde uçaktan alınmak biraz gururumuzu incitiyor. Belki de bunu yapıyorlar" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gözaltına alındıktan sonra İzmir Adliyesi’ne getirilen gazeteci Serhan Asker, Adliye’nin C Blok girişinde yaptığı açıklamada “Halk TV web sayfasında önceki bir haberden dolayı çıkan bir sorun sebebiyle Afyon’dan da alınarak havalimanında önce karakola, oradan da Adliye’ye getirildim. Buradan da Antalya’dan takip edilen bir davada vardı. Savcı Bey’den uzak bağlantıyla ifadem alındıktan sonra serbest bırakıldım” dedi.

Uçakta herkesin içinde gözaltına alındığının gurur incinmesine yoran gazeteci Asker, gözaltına alınarak tutuklanan diğer gazetecileri de örnek göstererek “İnsan bu tür durumlarda aileniz var acaba ne oldu diyerek merak içerisine gidiyordum. Çok önemli bir şey değilmiş, ama herkesin içinde uçaktan alınmak biraz gururumuzu incitiyor. Belki de bunu yapıyorlar. Ama geçti, hepimize geçmiş olsun. Ayşenur Arslan, Merdan Yanardağ, Barış Pehlivan; biz alıştık bunlara. Hiçbir zaman enseyi karartmayacağız, doğuları ve gerçekleri söylemeye, konuşmaya yolumuz bir şekilde devam edeceğiz. Yarın da ‘Görkemli Hatıralar’ devam edeceğiz. Kültür, sanat, felsefe ve tarih diyerek bu ülkenin aydınlanmasına bir nebze de olsa katkı sağlamak için devam edeceğiz” dedi.

Haber Merkezi

Gazeteci Serhan Asker’den açıklama: Biraz gururum incindi

Yorumlar kapalı.