Gençlerin edebiyat buluşması

Gazi Umurbey Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ve Ödemiş Kaymakamlığı işbirliği ile hazırlanan Yarınlara İz Bırak Projesi Kapsamında Gençlerimizi Edebiyat ile Buluşturuyoruz programı düzenlendi.

Gençlerin edebiyat buluşması
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzenlenen programa Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu,Gazi Umurbey Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Deniz Ayyıldız, İzmir Şairler ve Bestekarlar Derneği Başkanı Nurgül Ekeke, Cem Erdeveciler,Tugay Bayrak,Nurdan Akdağ,öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayıp, Gazi Umurbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Deniz Ayyıldız’ın konuşması ile devam etti.

Daha sonra Ataol Behramoğlu’nun ‘Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şeyler Var’ adlı şiiri, Gazi Umurbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri seslendirdi. Okul öğrencilerinden Rabia Çetindaş tarafından Cemal Süreyya’ya ait ‘Biliyorum Sana Giden Yollar Kapalı’ adlı şiirin seslendirilmesi ve İzmir Şairler ve Bestekarlar Derneği yazarlarından Cem Erdeveciler, Nurgül Ekeke, Tugay Bayrak, Nurdan Akdağ, kendi yazmış olduğu şiirleri seslendirdiler ve konuklara kendi eserlerini tanıttı.

Programın devamında Gazi Umurbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Nurettin Eren Yiğit kendi yazmış olduğu ‘Gurbet’ adlı şiirini seslendirdi.

Gazi Umurbey Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencilerinin kendi eserleri olan şiirlerin okunduğu programda, İzmir Şairler ve Bestekarlar Derneği Yazarları öğrencilere Şiir ve Edebiyat hakkında bilgi verdi.

Haber merkezi

Gençlerin edebiyat buluşması

Yorumlar kapalı.