Haldun Dormen’den İzmir’de sahne rekoru

İlk kez 1968 yılında Dormen Tiyatrosu'nda sahnelendiğinde iki sezon kapalı gişe oynayan ve yıllar içerisinde defalarca sergilenen “Dün Gece Yolda Giderken Çok Komik Bir Şey Oldu” isimli tiyatro oyunu, İzmir Sahne Tozu Tiyatrosu'nda seyirciyle buluştu.

Haldun Dormen'den İzmir'de sahne rekoru
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tıklım tıklım dolan salonda kahkaha tufanlarının koptuğu oyun, seyirciden tam not aldı, usta sanatçı Dormen bu oyunla sahne rekoru kırdı. 96 yaşındaki usta tiyatro sanatçısı Haldun Dormen’in 1968 yılınca ünlü bir Broadway müzikalinden çevirip yönettiği “Dün Gece Yolda Giderken Çok Komik Bir Şey Oldu” isimli tiyatro oyunu, Avrupa’nın en büyük özel tiyatrosu olma unvanına sahip İzmir Sahne Tozu Tiyatrosu’nda sahnelendi.
Sahne Tozu Tiyatrosu’nun prömiyerini yaptığı; Larry Gelbart ve Bert Shevelove’ın yazarlığını üstlendiği Broadway müzikali oyun, seyircilerden tam not aldı. Kahkahaların eksik olmadığı gecede, oyuncuların performansı tam not aldı.

HALDUN DORMEN’DEN SAHNE REKORU

150 dakika ve iki perdeden oluşan oyunun provalarını her gün yakından takip eden ve oyunun yönetmenliğini yapan 96 yaşındaki Haldun Dormen ise sahne rekoru kırdı. Usta sanatçı, seyircilerin keyifle oyunu izlediği gecenin sonunda büyük alkış aldı. Prömiyer gecesine usta oyuncu Göksel Kortay’ın yanı sıra Sema Sarper, Mehmet Sarper, Bige Kırca gibi önemli isimler de katıldı.
Haldun Dormen, yönetmenliğini yaptığı oyunla ilgili, “Bu oyunu daha önce 1968 yılında İstanbul’da Dormen Tiyatrosu’nda yapmıştım ve çok başarılı olmuştu. Benim çok sevdiğim bir oyun ve daha sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda aynı oyunu sergiledim, orada da başarı kazandı. Yıllar sonra da İzmir’de yapıyorum. Umarım burada da aynı başarıyı kazanır” dedi.

“ÇOK İYİ BİR KADRO”

Provalarda gençlere taş çıkartan Dormen, oyunun hazırlık sürecine de değinerek, “Oyunun yönetmeni olarak hazırlığı benim yapmam lazım. Tabii ki ilk günden bugüne kadar bütün hazırlıklarda ben başta bulundum ve de çok keyifli çalıştık. Çok iyi bir kadro ve bence çok da başarılılar. İnşallah seyirci de başarılı bulur. Çok komik bir oyun. Umarım gülerler. Gülmezlerse yandık” diye konuştu.

 

 

İHA

Haldun Dormen’den İzmir’de sahne rekoru

Yorumlar kapalı.