‘Hastanede taciz iddiasının takipçisiyiz’

Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Gençer Yılmaz, Foça Devlet Hastanesi’nde yaşandığı iddia edilen taciz olayı ile ilgili açıklama yaparak, olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

'Hastanede taciz iddiasının takipçisiyiz'
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Foça Devlet Hastanesi’nde görevli bir hastane personelinin yine aynı hastanede çalışan işitme engelli bayan memura görevini yaptığı esnada fiili olarak cinsel saldırıda bulunduğu, iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Mağdur olan genç kadın bu personelden şikâyetçi oldu ve konu yargıya taşındı. Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Gençer Yılmaz, Foça’da yaşandığı söylenen cinsel saldırı olayını kınadı ve hukuki sürecin yakın takipçisi olacağını ifade etti.

DNA SONUCU

Yılmaz yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz gün hastanede görev yapan engelli bir üyemize görevi esnasında arşivden evrak alma bahanesi ile gelen hastane çalışanı tarafından fiziki olarak cinsel saldırıda bulunulduğunu öğrendik.İddialar kabul edilebilir gibi değildir. Yapılan bu saldırının takipçisi olacağımızı bildiriyor ve tüm yetkililerden bu olayın acilen soruşturulmasını talep ediyoruz. Ayrıca olayın failinin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını da öğrendik. Konuşamayan, sesini bile duyuramayan genç bir kıza bu korkuyu yaşatanların tutuksuz yargılanmasının doğru olmadığını düşünüyoruz. Olayın mağduru olan arkadaşımıza hem hukuki hem de psikolojik destek sağlayacağız. Hastane kamera kayıtlarının yanı sıra bugün alınacak DNA örneği ile de biz bu iddiaların kanıtlanacağını düşünüyoruz. Adli ve idari mercilerin kısa bir sürede konuyu sonuçlandıracaklarına inancımız tam. Kendini bilmez bir kişinin işlediği bu suç hepimizi derinden yaralamıştır. Başta genç kardeşimizin ve ailesinin üzüntüsünü paylaşıyor, yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz” dedi.

Haber Bülteni

‘Hastanede taciz iddiasının takipçisiyiz’

Yorumlar kapalı.