‘Her pazar dönüşü ağlayasım geliyor’

Alım gücü düşen vatandaş kışa hazırlanamıyor. ‘Güneş yüzü görmesi’ gereken sebze ve meyveler iplere dizilip kurutulamıyor. Hem derin dondurucular hem de konserve kavanozları boş duruyor. Kışa hazırlık yapamayan bir teyze ise ‘Her pazar ağlayasım geliyor’ diyor.

'Her pazar dönüşü ağlayasım geliyor'
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şaha ÇİMEN/Yeni İzmir-  Sonbaharın gelişiyle başlayan kışlık hazırlıklar da hayat pahalılığından nasibini aldı. Derin donduruculular ve konserve kavanozları ya boş kaldı ya da ancak yarısıyla kışa hazırlıklar tamamlandı. Kış için hazırlanan domates, biber, fasulye, barbunya, bezelye, börülce, bamya, patlıcan gibi sebze ve meyveler tezgahlarda kaldı.

Yazın iplere dizilen bamya, biber, dolmalık biber, patlıcanlar pahalıktan dolayı, güneş yüzü görmedi, yani çoğu evde kurutulamadı. Pazarlarda 100 lirayı gören fasulye ise bu sene çoğu insanın evinde pişmeyen lüks sebzeler arasında yerini aldı.  Seferihisar’ın cuma pazarındaki esnaf ve vatandaşlar bu sene yapılan kış hazırlıklarını değerlendirdi. Pazarcı esnafı, kışın pahalılık olacağı için vatandaşın kış hazırlığı yapmaktan vazgeçmediğini vatandaş ise bu seneki kışlık hazırlığını kıt imkanlarla yaptığını söyledi.

‘Her pazar dönüşü ağlayasım geliyor’

Yorumlar kapalı.