‘Herkes öz eleştiri verecek’

CHP’de ‘değişim’ çağrısıyla başlayan kongre süreci sürüyor. Konuşma gerçekleştiren Aslanoğlu, “İl başkan yardımcıları, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, belediye başkanı, iki dönem, üç dönem, yedi dönem görev yapan milletvekilleri öz eleştiri verecek” ifadelerini kullandı. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

yenikiraz.com’dan Semi Tektaş’ın haberine göre, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bornova İlçe seçimi Evka-4 Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinde saat 15.00’da başladı. İki adaylı seçimde Mevcut İlçe Başkanı Ertürk Çapın ve İlçe Gençlik Kolları Eski Başkanı Volkan Koçanalı yarışacak.

Kongreye aday ilçe başkanlarının yanı sıra Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Eski CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, CHP Bornova Eski Belediye Başkanı ve CHP Eski İzmir Milletvekili Kâmil Okyay Sındır, CHP önceki dönem Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla, CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, delegeler ve çok sayıda üye katıldı.

“HERKES ÖZELEŞTİRİ VERECEK”

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, “Bu seçimde daha hakça bir düzen kurmak fırsatımız vardı. Daha başarılı olma imkânımız vardı. Maalesef yapamadık. AKP’nin, yandaşlarının, yandaş kanallarının yalan iddialarıyla bizi terörle suçlamalarıyla, cumhurbaşkanının miting meydanlarında montaj kasetler göstermesiyle mücadele edemedik. Muhakkak eksiklerimiz var. Daha iyi yapmamız gereken şeyler var. Ben 14 Mayıs seçimlerine 4 aylık il başkanı olarak girdim. Bu seçimde istediğiniz sonucu alamamanız da muhakkak benim de hatam var. Başta ‘neleri daha iyi yapabilirdik, nerelerde benim hatam vardı’ öğrenmemiz gerekiyor. Değişimden bahsedeceksek, herkesin ilk önce neleri eksik bıraktığı söylemesi lazım. İl başkan yardımcıları, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, belediye başkanı, milletvekilleri, iki dönem üç dönem, yedi dönem görev yapan herkes öz eleştiri verecek. Neyi eksik yaptığımızı söyleyeceğiz ki? Bundan sonraki seçimlerde daha iyi yapalım” dedi.

“HER ÜÇ VATANDAŞIN İKİSİNİN OYUNU ALDIK”

Aslanoğlu, “Son dönemlerde hem AK Parti hem de MHP’nin başkanları aç tavuk kendisini darı ambarında görürmüş misali ‘yeni belediyeler kazanıyoruz, 25 belediye kazanıyoruz’ diye söylemlerini duyuyoruz. Sandık kurulalı daha 2 ay olmadı. 2 ay önce kurulan sandıkların tamamında onları ezdik, Cumhurbaşkanlığı seçiminde risklerde her üç vatandaşın ikisinin oyunu aldık” diye konuştu.

Haber Merkezi

‘Herkes öz eleştiri verecek’

Yorumlar kapalı.