İEÜ’lü gençler, GURMEFEST’e lezzet kattı

İzmir’in en büyük yeme, içme ve eğlence festivallerinden biri olan GURMEFEST’e, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu yemekler ‘lezzet’ kattı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşen programda; farklı pişirme teknikleri, tarifler ve alternatif sunum türlerini de anlatan, soruları yanıtlayan öğrenciler, lezzet tutkunlarına keyif dolu anlar yaşattı. Renkli görüntülere sahne olan festivalde, sunum eşliğinde tadım etkinliği gerçekleştiren üçüncü sınıf öğrencileri Cemre Delibaş, Anahita Arianejad, Ali Bayri, Eray Demir, Zeynep Özçaka ve Elif Miray Demir, ilk kez böyle bir programda yer almanın heyecan ve deneyimini yaşadı.

YOĞUN İLGİ

İEÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Eğitmen Şefi Öğretim Görevlisi Aypar Satı, öğrencilerin oldukça başarılı bir workshop ve tadım etkinliği gerçekleştirdiğini belirterek, “Öğrencilerimiz; bir başlangıç, bir ana yemek ve bir de tatlı olmak üzere üç farklı lezzet hazırladı. Lezzetlere ilişkin pişirme tekniklerini, kullanılan malzemelerin özelliklerini, yemeklerin nasıl yapıldığını detaylıca anlattı. Etkinlik sonunda katılımcılar, hazırladığımız lezzetleri deneyimleme şansı da buldu. Öğrencilerimiz, ayrıca neden gastronomi okuduklarını, neden üniversitemizi ve bölümümüzü tercih ettiklerini, üniversitemizin burs imkanlarını ve eğitim imkanlarını da anlattı. İlgiden çok memnun kaldık” dedi.

Haber Bülteni 

İEÜ’lü gençler, GURMEFEST’e lezzet kattı

Yorumlar kapalı.