IF Wedding Fashion İzmir 72 ilden ve 95 ülkeden ziyaretçi ağırladı

İzmir’de geçtiğimiz hafta moda şovları ve defilelere ev sahipliği yapan Avrupa’nın en büyük moda fuarlarından IF Wedding Fashion İzmir-Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, yerli ve yabancı toplam 18 bin 206 profesyonel ziyaretçiyi ağırladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Modanın ve gelinliğin başkenti İzmir, IF Wedding Fashion İzmir ile yerli ve yabancı katılımcılara, sektörün deneyimli tasarımcılarına, genç yeteneklere ve 2024 modasının sergilendiği renkli defilelere ev sahipliği yaptı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından Ege Giyim Sanayicileri Derneği partnerliğinde düzenlenen fuar, Türkiye’nin 11 ilinden ve 7 ülkeden abiye giyim, gelinlik, damatlık, aksesuar ile çocuk giyim ürün gruplarından 228 katılımcıyla profesyonel ziyaretçileri ağırladı. 2024 yılı koleksiyonlarının ilk kez sergilendiği fuar, bu yıl da ünlü markaların ve genç yeteneklerin tasarımlarının yer aldığı ışıltılı podyumlarıyla göz kamaştırdı. Fuar kapsamında bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Gelinlik Tasarım Yarışması’nda birincilik Sercan İzci’nin oldu.
Fuarın sadece ulusal değil aynı zamanda uluslararası boyutta da büyük ilgi gördüğünü ve sektöre katkı sağladığını belirten İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, ”Türkiye’nin 11 ilinden ve 7 ülkeden 228 katılımcı, 72 ilden 15 bin 180 yerli profesyonel ziyaretçi ve 95 ülkeden gelen 3 bin 26 yabancı ziyaretçi ile fuar, sektörün küresel arenadaki önemli buluşma noktalarından biri haline geldi. Türkiye’nin gelinlik ve abiye sektöründe önemli bir oyuncu olduğunu biliyoruz ve bu ihracatın yüzde 70’inin İzmir’den yapılması, şehrin sektördeki belirleyici konumunu açıkça ortaya koymakta. Avrupa ve Orta Doğu başta olmak üzere dünya geneline gelinlik, abiye ve damatlık gibi düğün kıyafetlerinin ihraç edilmesi, İzmir’in bu alandaki uluslararası rekabet gücünü pekiştirmekte. İzmir, tarih boyunca ticaretin ve kültürün kesişim noktası olmuş, bu özelliğiyle de dünyaya açılan bir kapı niteliği taşımıştır. 17. kez düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir Fuarı da moda dünyasının İzmir’den dünyaya açılan kapısı oldu. Sadece ürün çeşitliliği, ticari ilişkileri, ikili görüşmeleri, ihracata olan katkısı ile değil, uluslararası moda dünyasının yönünü belirleyecek, 2024 modasına yön verecek tasarımların sergilenmesi ve defilelerin düzenlenmesi gibi etkinliklerle de dikkat çekti” dedi.

İHA

IF Wedding Fashion İzmir 72 ilden ve 95 ülkeden ziyaretçi ağırladı

Yorumlar kapalı.