IF Wedding Fashion İzmir’de İEÜ birinci oldu!

IF Wedding Fashion İzmir kapsamında bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Gelinlik Tasarım Yarışması'nda, birincilik yine İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) oldu.

 IF Wedding Fashion İzmir'de İEÜ birinci oldu!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

IF Wedding Fashion İzmir’de bu yıl ‘Akış’ temasıyla İZFAŞ tarafından gerçekleştirilen Gelinlik Tasarım Yarışması, büyük heyecana sahne oldu. Türkiye genelinden yoğun katılımın olduğu yarışmanın finalinde, birbirinden iddialı 15 tasarım arasından ödül almaya hak kazananlar belirlendi. Jürinin yaptığı değerlendirme neticesinde İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü dördüncü sınıf öğrencisi Sercan İzci, birinci olmayı başardı.

Gelinliği, yaklaşık 1 aylık çalışma sonucunda hazırladığını söyleyen İzci, finale kaldığını öğrendikten sonra dereceye girmeyi beklediğini, birinciliğin ise tarifsiz bir mutluluk olduğunu ifade etti. İzci, “Gelinliğimin adını verdiğim Timon, çocukken çok sevdiğim bir oyuncağımın ismiydi. Küçükken de modaya ilgim vardı; kot parçalarından, çeşitli kumaşlardan oyuncaklarım için kıyafetler yapardım. Çocukluktan gelen moda tutkumu, önce üniversite sıralarına, şimdi de yarışmada birinciliğe taşımış oldum. Hazırladığım gelinlikte piliseli kumaşlar ağırlıktaydı. Bunun sebebi de piliseli kumaşların çocukluğumda bulduğum kumaşların kırışıklığının bir izdüşümü olmasıydı. Kumaşları birden fazla katmana yayıp şekiller vererek gelinliğin kol ve etek ucu kısımlarında organik yapılar oluşturdum. Son olarak da boncuk nakışları ile gelinliğime farklı bir boyut kazandırdım. Yenilikçi, dikkat çekici bir çalışma oldu. Gelinlikteki tüm kumaş parçalarını ben seçtim. Gelinliğin dikimlerini ise Burak Çiçek’in atölyesinde gerçekleştirdik” dedi.

İzci konuşmasının devamında, “Böylesine değerli, saygın bir yarışmada ödül almak herkesin hayalidir, hedefidir. Bunu başardığım için çok mutluyum. Bana destek olan herkese, beni yetiştiren akademisyenlerime çok teşekkür ediyorum. Moda alanında kariyerimi sürdürmek istiyorum. İlk hedefim yüksek lisans yaparak akademik anlamda ilerlemek. Modada alacak çok yolumun olduğunu düşünüyorum. Bu ödül, bana cesaret ve motivasyon kattı. Moda alanında fark oluşturacak çalışmalar yapmak hedefiyle projelerime devam edeceğim” diye konuştu.

İHA

 IF Wedding Fashion İzmir’de İEÜ birinci oldu!

Yorumlar kapalı.