İklim kaygısı en çok onları etkiliyor!

Google’ın verilerine göre İngilizce iklim kaygısı arama motorlarında bu yılın ilk on ayında 2017’ye göre yüzde 27 arttı.

İklim kaygısı en çok onları etkiliyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google tarafından BBC 100 Kadın ile paylaşılan verilere göre iklim kaygısı gün geçtikçe insanların merak duyduğu ve sahip olduğu kaygı bozuklukları arasında. Verilere göre iklim kaygısı ile arama sorguları 2017’ye göre bu yıl yüzde 27 arttı.

Nordik ülkeler başı çekiyor

Sadece İngilizce değil farklı dillerde de iklim kaygısına yönelik arama sorguları gün geçtikçe yükseldi. İklim değişikliğiyle ilgili geleceğe dair aramalar yüzde 120 artarken, iklim değişikliğine uyum sağlama konusundaki aramalar da aynı oranda bir artış gösterdi. Sürdürülebilirlikle ilgili aramalar ise yüzde 40 artış kaydetti. Sera gazı salımıyla ilgili aramalarda ise yüzde 120’lik bir artış görüldü. Google’a göre 2017’den bu yana iklim kaygısı konusunda yapılan arama sorgularının yüzde 40’ı Nordik ülkelerde gerçekleşti.

Çocuklar ve gençler etkileniyor

İklim değişikliğinin insanlar ve gezegen üzerindeki etkilerine karşı hissedilen sıkıntıyı ifade eden iklim kaygısı, yapılan bilimsel araştırmalara göre en çok çocukları ve gençleri etkiliyor.

İklim kaygısı en çok onları etkiliyor!

Yorumlar kapalı.