İmamoğlu’ndan İstanbul İl Kongresi’nde ‘devrim’ mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı ve 196 kurultay delegesinin belirleneceği 38. Olağan İstanbul İl Kongresi'nde konuşuyor. İmamoğlu il kongresinden "devrim" mesajı verdi.

İmamoğlu'ndan İstanbul İl Kongresi'nde 'devrim' mesajı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konuşmasında “devrim” mesajı veren İmamoğlu, “Bizim en acil ve en önemli görevimiz hep beraber iktidar olma seçeneğini milletimize acilen sunmaktır” dedi. İmamoğlu, “İstanbul’u kazanacağız. Bu yolculuk zafere giden yolculuktur. Bu yolculuğun sonunda CHP millet kazanacak” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmasının başında 4,5 yıllık iktidarlarında neler başardıklarını anlatan İmamoğlu, “Hepimizin asli görevi dünya tarihinin en müstesna başarılarından birine imza atmış olan partimizin tarihi rolünü hatırlayarak yenilenmesi ve güçlenmesi için çalışmaktır” ifadelerini kullandı.

 

İmamoğlu konuşmasını yaptığı sırada ara ara “Halkın gururu Kılıçdaroğlu” sloganları atıldı.

 

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 

“CHP İstanbul İl Kongremiz hepimize hayırlı ve uğurlu olsun. Temmuz başında mahallelerde başlayan ardından ilçelerde devam eden kongrelerimiz İstanbul çağında bugün itibariyle tamamlanıyor. Bu süreçte her bir mahallede, her ilçede emek sarf eden üyelerimize her kademede seilen delegelerimize ve bu kongreye katılarak partimizin geleceğini şekillendirmek için sorumluluk alan her birinize içtenlikle teşekkür ediyorum. Emeklerinize sağlık.

 

İstanbul il başkanlığı için yarışan sayın Cemal Canpolat ve Özgür Çelik’e başarılar diliyorum.

İmamoğlu’ndan İstanbul İl Kongresi’nde ‘devrim’ mesajı

Yorumlar kapalı.