İSKİ’den afet boyutunda kuraklık uyarısı

İstanbullulara su tasarrufu yapma çağrısında bulunan İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa, "Çok kurak bir dönem geçiyoruz. Yani bütün bu yatırımları yaparken hakikaten sıcaklık rekorlarının kırıldığı, afet boyutunda bir kuraklık yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürü Şafak Başa, dün katıldığı Şile’deki  ‘Atık Su, Yağmur Suyu ve Dere Islahı Yatırımlar Temel Atma Töreni’nde, kentte yaşanan su sıkıntısı hakkında açıklamalarda bulundu.

Kentte kuraklığın afet boyutuna ulaştığını vurgulayan ve İstanbullulara ‘su tasarrufu çağrısı’nda bulunan Başa, şunları söyledi:

“Çok kurak bir dönem geçiyoruz. Yani bütün bu yatırımları yaparken hakikaten sıcaklık rekorlarının kırıldığı, afet boyutunda bir kuraklık yaşıyoruz. Bu noktada günlük su tüketimlerimiz üç buçuk milyon metreküpe ulaştı. Bu vesileyle, tabi Anadolu Yakası’nda çok sıkıntımız yok çok şükür genel olarak Avrupa yakasında biraz baraj doluluk oranlarımız düşük. O noktada bütün hemşerilerimizi İSKİ’nin yapmış olduğu su tasarrufu kampanyasına katkı yapmayı bekliyorum. Sadece diyoruz bütün vatandaşların yüzde on oranında tüketimlerini kıssalar biz inşallah sorunsuz bir şekilde yağmurlu sezona atlamış olacağız.” 

HABER MERKEZİ

İSKİ’den afet boyutunda kuraklık uyarısı

Yorumlar kapalı.