İzmir Eğitim Diş Hastanesi’nin otoparkına zincir vuruldu

İzmir Eğitim Diş Hastanesi’nin otoparkı 4 ay önce sit alanı üzerine yapılması gerekçesiyle kapatıldı. Hastane çalışanları, yetkililere seslenerek otoparkın açılması yönünde çağrıda bulundu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniizmir.com Yazarı Sıla Arabacıoğlu’nun haberine göre; Sit alanı olduğu gerekçesiyle İzmir Eğitim Diş Hastanesi’nin otoparkı 4 ay önce kapatıldı. Yetkililer, hastane personelinin çağrısında kulaklarını tıkadı. Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, otoparkın önünden yetkililere seslendi. Hastane çalışanlarının mağdur olduğunu dile getiren Doğruyol, “Yaklaşık 30 yıl, bina Şifa Hastanesi adıyla hizmet verdi. Bugün otoparkı kamu hizmeti veren devlet memurları kullandığında uykudan uyanmış ve otoparkın kapatılmasını karar vermişlerdir” dedi. Doğruyol, otoparkın hemen yanında otel inşaatı yapıldığını da vurguladı.

‘MEMURA EZİYET’

180 araçlık otoparkının bir an önce açılması gerektiğinin altını çizen Doğruyol, “Bildiğimiz şekliyle, İzmir Eğitim Diş Hastanesi yönetiminin Vakıflar Bölge Müdürlüğüne hitaben yazdığı yazıya istinaden, Vakıflar böle müdürlüğü İzmir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun 25.11.2015 tarih ve 3848 sayılı yazısını ilgi tutularak, 22.03.2023 tarihli yazıyla otoparkın boşaltılması gerektiğini, hastane idaresine bildirmesiyle otopark hastane idaresi tarafından kapatılmıştır. Otoparkın sit alanı üzerine yapılmasını ve FETÖ tarafından 30 yıl kullanılmasını sağlayan zamanın bürokratları ve bugün otoparkın sit alanının üzerinde olduğunu, otoparkın bulunduğu bölgede tarihi kazı yapılacak gerekçesiyle otoparkın acilen kullanıma kapatılması ve boşaltılmasını isteyen ve kapatan bu günün bürokratlarına diyoruz ki, İzmir’in en güvensiz bölgelerinden biri olan Basmane semtinde memurların kullandığı otoparkı kapatarak doktorundan, memuruna personeline kadar çalışanları mağdur etmek, kamu hizmeti veren bu insanlara eziyet etmekten başka bir şey değildir” dedi.

izmir egitim dis hastanesinin otoparkina zincir vuruldu whatsapp image 2023 08 09 at 13.36.56

‘BİNA YIKILIR, OTOPARK YIKILMAZ’

Doğruyol, yetkililere seslenerek “Binanın mülk sahibi olan Vakıflar ve binayı kullanan Sağlık Bakanlığı yetkililerimizin önceliği hastanenin hizmet binasının olası bir depremde yıkılacak olmasından dolayı otopark değil, hizmet binası olmalıdır. Bu bina yıkılır. Bu otopark yıkılmaz. Kültür Bakanlığı yetkililerimize sesleniyoruz; ülkemizin her bir köşesindeki tarihi eserleri çıkardınız da sıra diş hastanesinin bahçesine mi geldi? Biz kısa sürede burada bir kazı yapılacağına inanmıyoruz. Yine de söylüyoruz. Kazı konusunda belli bir tarih varsa, biz çalışanlar olarak o gün, bu otoparkı boşaltacağımıza söz veriyoruz” diye konuştu.

Haber Merkezi

İzmir Eğitim Diş Hastanesi’nin otoparkına zincir vuruldu

Yorumlar kapalı.