İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde “Gençlik Sergisi”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde " Gençlik Sergisi" açıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Buca Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sergi Salonunda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında “Gençlik Sergisi” açıldı. Müzik bölümü öğrencilerinin dinletisinin eşlik ettiği sergiye; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, kurum personeli, Buca Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Ercan Fidan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

“Gençlerimizle geleceğe emin adımlarla”

Sergi açılışında konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının verdiği çok derin ve anlamlı mesajlar olduğunu ifade etti. Her karışı şehit kanı ile sulanmış bu topraklarda verilen mücadelelere değinen Yentür, “Gençlerin ve öğretmenlerin bu tarihi ve manevi sorumluluğu ilelebet taşıyacağına inanıyor, gençlerimizle geleceğe emin adımlarla ilerlediğimizi görüyorum.  Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, muhterem gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.  Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Sergi hakkında bilgi veren okulun Resim Öğretmeni Gülin Çakır sergi Çakır; Buca Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü öğrencilerinin 2022-2023 eğitim öğretim yılındaki performanslarından oluşan sergide; yağlıboya, akrilik, suluboya, guaş, kara kalem ve özgün baskı resim teknikleri gibi birçok farklı teknikten oluşan eserlerin yer aldığını söyledi.

Haber Merkezi

 

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde “Gençlik Sergisi”