İzmir’de 100 yıllık çam ağaçları katledildi

 İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Buca ile Bornova’yı kesintisiz birbirine bağlayacak projesi Buca Onat Tüneli çalışmaları hızla devam ederken 100 yıllık çam ağaçlarının katledilmesi vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

İzmir'de 100 yıllık çam ağaçları katledildi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’de çevirme radar sayfasının haberine göre  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Buca ile Bornova’yı kesintisiz birbirine bağlayacak projesi Buca Onat Tüneli çalışmaları hızla devam ederken 100 yıllık çam ağaçlarının katledilmesi vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında otogar ve çevreyolu bağlantısını sağlayacak 2,2 kilometrelik viyadük etabı hizmete açılan projenin tünel çalışmaları ise sürüyor.

Öte yandan tünelin bağlantı yolu için bölgedeki 100 yıllık cam ağaçlarının kesilmesi çevre sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı.

Bir vatandaş ağaç kıyımını cep telefonu kamerasıyla kayda alırken, ‘Bir çam 100 yılda büyüyor. Şuradan tünel yapılmış, ta Yıkık Kemer’den buraya kadar tünel yapılmış yer altından buraya gelince üst yol veriyorlar. Neden yerin altından geçirmiyorsun. Görün ağaç katliamını görün. Bir çam ağacı 100 yılda bir büyüyor. Yazık günah. Eskiden insanlar buradan geçmiyordu o kadar sık ormandı yani.” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Haber Merkezi

 

İzmir’de 100 yıllık çam ağaçları katledildi

Yorumlar kapalı.