İzmir’de Matematik Seferberliği

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Matematik Seferberliği kapsamında İzmir’de örnek çalışmalar yapılıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Matematik Seferberliği kapsamında İzmir’de örnek çalışmalar yapılıyor. Gençleri geleceğe hazırlamanın en büyük sorumlulukları olduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Matematik derslerini keyifli hâle getirerek öğrenmeyi kolaylaştıracak ‘Matematik Seferberliği kapsamında tüm okul türlerinin içinde bulunduğu koşulları daha da iyileştirmek üzere çalışıyoruz” dedi.

Bu kapsamda Bornova Anadolu Lisesi’nde “Matematik ve Bilim Atölyesi- MATEV” açılışı gerçekleştirildi. Matematik ve bilim, Matematik ve Astronomi, Matematik ve Sanat alanlarında farklı köşelerin yer aldığı MATEV, öğrencilere Matematiği sevdirecek, belli konuların öğretildiği çeşitli alanlara sahip. MATEV, açık amfisi, içerik üretim dersliği, bilimsel gerçekleri deneyimleme ve astrolojik gözlem imkanı sunan uygulama alanları ile tüm öğrenci ve öğretmenleri bekliyor. MATEV ile Matematiğin astronomide, sanatta ve günlük hayattaki yerini öğrencilere gösterebilecek bir alan yaratıldı. Ayrıca İzmir genelindeki Sınıf öğretmenleri, Matematik öğretmenleri ve Fen Bilgisi öğretmenlerine yönelik öğretmen eğitimlerinin yapılacağı bir matematik atölyesi de hayata geçirildi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Matematik Seferberliği kapsamında geçtiğimiz yıl “1. Matematik Seferberliği Çalıştayı” düzenledi ve çalıştayda elde edilen veriler ışığında çalışmalarına hız verdi.

Haber Merkezi

İzmir’de Matematik Seferberliği