İzmir’de Romanlar’dan Kılıçdaroğlu’na tam destek

Roman vatandaşlar CHP İzmir İl Başkanlığı önünde toplanarak Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vereceklerini açıkladı. Başkan Batur, “Dürüst, namuslu, şerefli bir cumhurbaşkanı adayımız var. Geliyor, Romanların yanında olmaya geliyor” dedi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güzel Parti yönetimi, CHP İzmir İl Başkanlığı önünde yapılan açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu’nu ikinci turda destekleyeceklerini duyurdu. Açıklamaya Güzel Parti Genel Sekreteri ve İzmir İl Başkanı Cafer Heptepe, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP PM Üyesi ve Milletvekili Ednan Arslan, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve çok sayıda Roman vatandaş katıldı.

romanlardan kilicdarogluna tam destek. batur roman vatandaslara seslendi 10

“Romanların Gururu Kılıçdaroğlu”

Roman vatandaşlar, “Romanların Gururu Kılıçdaroğlu” pankartları açarak tam destek verdiklerini ifade ettiler. Konuşmalarda, Romanların sorunlarının önemine vurgu yapıldı ve eşit yurttaşlık mücadelesi ve yoksullukla mücadelede birlikte hareket edileceği vurgulandı.

romanlardan kilicdarogluna tam destek. batur roman vatandaslara seslendi 1

Güzel Parti Genel Sekreteri Heptepe, Kılıçdaroğlu’na tam destek verdiklerini ve Roman vatandaşları sandıklara sahip çıkmaya davet etti. Ayrıca, mevcut hükümetin Romanlara yeterli ilgi göstermediği ve Suriyeli mültecilerin Roman kardeşlerinin ekmeğine ortak olduğu belirtildi. Güzel Parti, Roman halkının sonuna kadar destekçisi olduklarını ve CHP’ye ve Kemal Kılıçdaroğlu’na gereken desteği vereceklerini sözlerine ekledi.

izmirde romanlardan kilicdarogluna tam destek romanlardan kilicdarogluna tam destek. batur roman vatandaslara seslendi 7

“Sorunlarınızı yakından biliyorum”

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, her zaman Roman vatandaşların yanında olduklarını vurguladı. Başkan Batur, sözlerini şöyle sürdürdü: “Güzel Parti’nin açıklaması bize onur ve güç verdi. Roman kardeşlerimizle her zaman yan yanayız. Hep birlikte güzel işler yapmaya çalışıyoruz. Sadece yerel yönetici olarak değil, aynı zamanda ben sizin kardeşinizim, ağabeyinizim. Sizlerin sorunlarını en yakından bilen kişiyim.”

Haber Merkezi

İzmir’de Romanlar’dan Kılıçdaroğlu’na tam destek