İzmir’deki acil servis doktorları Medicana’da buluştu

İzmir’deki acil servis doktorları Medicana International İzmir Hastanesi’nde bir araya geldi. Acil servis hekimlerinin düzenli olarak buluşmalarına ev sahipliğini yapacağını belirten Medicana International İzmir Hastanesi Acil Sorumlusu Uzm. Dr. Fecri Bengi, “Bu toplantılar acil durumlarda hızlı koordinasyon sağlaması açısından hastalar için de çok önemli” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’deki hemen hemen tüm hastanelerdeki acil servislerde görev yapan acil tıp uzmanları, pratisyen hekimler ve asistan hekimlerin yoğun katılım sağladığı toplantıda Medicana International İzmir Hastanesi Genel Müdürü Dr. Ulvi Ünal, “Hem İzmir hem de Çeşme hastanemizde Türkiye’de acil tıp uzmanlığının gelişmesinde emekleri olan bir ekip görev yapıyor. Acil tıp uzmanlığı son yıllarda giderek önem kazanan bir alan. Hastane yöneticileri geceleri rahat uyuyorsa, onların sayesindedir. Ekibimizle gurur duyuyoruz” dedi.
Medicana ve ATU Sağlık Hizmetleri iş birliğinde yapılan bu buluşmaları 2 ayda bir düzenli olarak yapacaklarını belirten Dr. Fecri Bengi ve Dr. Ekrem Musalar şu bilgileri verdi: “Hem mesleki alandaki yeni gelişmeleri paylaşmak hem de acil servis hekimleri arasındaki iletişimi güçlendirmek için yapılan bu toplantılar, acil durumlarda hastaneler arası koordinasyonun hızlı sağlanması açısından da çok faydalı.”
Doç. Dr. Cem Ertan, Doç. Dr. Adnan Yamanoğlu, Doç. Dr. Murat Yeşilaras, Uzm. Dr. Senem Nebi’nin konuşma yaptığı toplantıda kardiyolojik aciller, ekokardiyografi ve kritik hasta bakımı konularında eğitimler verildi.

İHA

İzmir’deki acil servis doktorları Medicana’da buluştu

Yorumlar kapalı.