İzmir’deki dört OSB’de arıtma tesisi olmadığı ortaya çıktı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın raporunda İzmir'de atık su arıtma tesisi bulunmayan dört organize sanayi bölgesine dikkat çekildi. Raporda Bağyurdu, Bergama, Buca ve Torbalı OSB'lerden çıkan fiziksel, kimyasal ve biyolojik atıklar şehir kanalizasyon hattına verildiği kaydedildi.

torbalı osb
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ‘İzmir 2022 Yılı Çevre Durum Raporu’nu yayımladı. Raporda; hava, su, çevre, atık gibi çeşitli açılardan İzmir’in çevre durumu ele alındı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği’nin raporunda İzmir’de atık su arıtma tesisi bulunmayan dört organize sanayi bölgesine dikkat çekildi. İzmir’de 12 organize sanayi bölgesi bulunduğu ancak 4 tanesinin atık su arıtma tesisinin bulunmadığı bilgisi dikkat çekti. Raporda Bağyurdu, Bergama, Buca ve Torbalı OSB’lerden çıkan fiziksel, kimyasal ve biyolojik atıklar şehir kanalizasyon hattına verildiği kaydedildi.

Organize sanayi bölgesindeki atıkların direkt olarak şehir kanalizasyon sistemine verilmesi, doğal hayatın kirletilmesi tehdidi anlamına geliyor. Vatandaşlar, bu dört OSB için arıtma tesisi yapılmasını istiyor.

Hasan Demir

İzmir’deki dört OSB’de arıtma tesisi olmadığı ortaya çıktı

Yorumlar kapalı.