İzmirli öğrencilerden sokak hayvanları için barınak

İzmir’in Aliağa ilçesinde eğitim-öğretim gören öğrenciler, aileleri tarafından hazırlanan el emeği ürünleri halk pazarında satarak elde ettikleri gelirler ile sokak hayvanları için barınaklar yaptı.

İzmirli öğrencilerden sokak hayvanları için barınak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli duyguları yüksek, insanları ve hayvanları sevmek, yaşadığı şehre özen göstermek, ülkesine faydalı olmak kavramlarını öğrencilerine öğretmeyi kendilerine görev edinen Cumhuriyet İlkokul öğretmenlerinden Berna Güler ile Melek Özel, öğrencileriyle birlikte sokak hayvanları yararına takdir toplayan bir proje düzenledi. Öğrenciler, aileleri tarafından hazırlanan el emeği ürünleri, Aliağa Halk Pazarı’nda satarak elde ettikleri kazanç ile 10 adet köpek kulübesi, köpek maması ve kedi kumu aldı. Alınan ürünler ihtiyaç noktalarına ulaştırılırken, köpek kulübelerini kendi elleriyle boyayan öğrenciler, sokaktaki dostlarının soğuktan korunacağı barınakların hazırlığını yapmanın mutluluğunu yaşadı.

İzmirli öğrencilerden sokak hayvanları için barınak

AMAÇ FARKINDALIK OLUŞTURMAK

Sokak hayvanları için oluşturulan projenin öğretmenlerinden olan Melek Özel, “Son zamanlarda sokak hayvanlarına yönelik şiddetin artması, insani duygularla bağdaşmayan davranışların sergilenmesinden dolayı onların da canlı olduğu bilincini uyandırabilmek, hayvanlara değer veren, onları koruyan çocuklar yetiştirebilmek adına bu projeye başlama kararı aldık” diye konuştu.

İzmirli öğrencilerden sokak hayvanları için barınak

Projenin mimarlarından olan bir diğer öğretmen Berna Gürler ise “Bu projeyle farkındalık oluşturmak, topluma duyarlılık kazandırmak ve çocuklara hayvan sevgisini aşılayabilmek için başladık. Her yıl farklı projelerle sokak hayvanları için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Mart ayında yeniden farkındalık kazandırmak için çocuklarımızın aileleri tarafından özveriyle hazırlanan el emeği ürünlerin gelirleriyle sokak hayvanlarına desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

İHA

İzmirli öğrencilerden sokak hayvanları için barınak

Yorumlar kapalı.