İZSU’dan Çamlıca’ya enerji tasarruflu yeni kuyu

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü’nün Ödemiş’te merkez ve kırsal mahallelerde kesintisiz ve sağlıklı içme suyu için yatırımları aralıksız sürüyor. Çalışmalarında enerji tasarrufunu da ön planda tutan İZSU, Çamlıca’da elektrik enerjisi ihtiyacını güneş panelleri ile karşılayan yeni bir sondaj kuyusu açtı.

İZSU’dan Çamlıca’ya enerji tasarruflu yeni kuyu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çamlıca Mahallesi’nde bulunan mevcut bir adet kuyuya ek olarak yaz aylarında artan su ihtiyacının karşılanması ve mevcut kuyuda yaşanabilecek arızalarda alternatif oluşturması için yeni bir sondaj kuyusu açıldı. İZSU Genel Müdürlüğü, yeni kuyunun elektrik enerjisi ihtiyacını güneş panelleri ile karşılıyor. Yeni kuyunun şebekeye dahil edilmesi için 1,5 km iletim hattı oluşturuldu.

DOĞAYA SAYGILI ÇÖZÜMLER

Doğaya saygılı, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak tasarruf yapan İZSU Genel Müdürlüğü, Çamlıca’da sondaj kuyularına ilave kaynak olarak kullanılan doğal kaynak suyu gözlerinde bakım-onarım çalışması da gerçekleştiriyor. Doğal kaynak sularının debisinin artırılmasının hedeflendiği çalışmalarla Çamlıca’nın içmesuyu altyapısı daha da güçlendirilmiş olacak.

İZSU Ödemiş Teknik Şube Müdürlüğü yetkilileri, “Tüm mahallelerimiz hakkında planlamalarımız bulunmaktadır. İZSU olarak sırasıyla mahallelerdeki planlı imalatlarımızı gerçekleştireceğiz. Yenilikçi bakış açısı ile Çamlıca Mahallesinde olduğu gibi tüm bölgede yenilenebilir enerji kaynaklarını da kullanarak, doğayı koruyup enerji tasarrufu sağlayacağız” dedi.

Haber Merkezi

İZSU’dan Çamlıca’ya enerji tasarruflu yeni kuyu

Yorumlar kapalı.