Kabine toplantısı bugün! Masada emekli maaşı düzenlemesi var

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki toplantıda emekli ve memur emeklilerinin maaşlarına ilişkin düzenlemeye son halinin verilmesi bekleniyor.

Kabine toplantısı bugün! Masada emekli maaşı düzenlemesi var
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yoğun gündemle toplanıyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği toplantıda emekli ve memur emeklilerinin maaşlarına ilişkin düzenleme masada olacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bu konuda hazırladığı çalışma değerlendirilecek. Son hali verilecek düzenlemenin ayrıntılarının toplantı sonrası açıklanması bekleniyor.

ERDOĞAN TARİH VERMİŞTİ

AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde konuşan Erdoğan “Hayat pahalılığını çözmekte kararlıyız, ilk kabine toplantımızdan sonra yeni müjdemizi emekli memurlarımıza açıklayacağız” demişti.

Erdoğan şu ifadeleri kullanmıştı:

“İnşallah bu yıl sonuna doğru özellikle emekli memurlarımızın maaşlarıyla ilgili şu anda bakanlığımız çalışmasını yapıyor ve ilk kabine toplantımızdan sonra yeni müjdemizi de inşallah emekli memurlarımıza açıklayacağız. Asgari ücreti 184 liradan 11 bin 402 liraya, en düşük emekli maaşını 64 liradan 7 bin 500 liraya çıkardığımızı, istihdamı 32 milyona yaklaştırdığımızı, çalışma şartlarını iyileştirdiğimizi görecekler. Velhasıl hangi alana baksalar; büyüyen, güçlenen, itibarı artan, refahı yükselen, huzuru ve güvenliği tahkim olan bir Türkiye görecekler.

Milletimiz, bu tarihi yürüyüşünde yanında olanlarla, kendisini yalnız bırakanları ve karşısında yer alanları hiçbir vakit unutmayacaktır. Bu ülkeye müstemleke muamelesi yapılırken seslerini çıkarmayan kimi siyasetçi ve aydın kesiminin, kendi politikasını belirleyip bağımsızca uygulayan Türkiye gerçeğini inkar etmek için gösterdikleri çaba ibretliktir. Ayaklarındaki prangaları parçalayıp atan Türkiye’nin paçasından çekiştirenlerin gayretleri beyhudedir.”

Haber Merkezi

Kabine toplantısı bugün! Masada emekli maaşı düzenlemesi var

Yorumlar kapalı.