Karadenizliler’e İzmir’de yeni yaşam merkezi!

İzmir'de Karadeniz Konfederasyonu ile Ege Bölgesi Rize Dernekleri Federasyonu üyelerine özel yeni bir Genel Merkez kazandırıldı.

Karadenizliler'e İzmir’de yeni yaşam merkezi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’de Karadeniz Konfederasyonu ile Ege Bölgesi Rize Dernekleri Federasyonu üyelerine özel yeni bir Genel Merkez kazandırıldı. Yeni Genel Merkez’de düzenlenen yöresel Karadeniz kahvaltısında söz konusu merkez basın mensuplarına tanıtıldı.

Karadeniz Konfederasyonu ile birlikte hemşehrilerine yeni bir yaşam merkezi kurmayı amaçladıklarını belirten Ege Bölgesi Rize Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Topaloğlu, “Doğduğumuz yörenin gerekse halen yaşamakta olduğumuz yörenin kültürel alışverişinde aracı olmak, yurttaş ve şehrin hemşerisi olarak doğduğumuz veya yaşamakta olduğumuz şehrin sorunlarının giderilmesinde elinden geldiğince yardımcı olmak, bir elin nesi ver iki elin sesi var özdeyişinden hareketle tek başına faydalı olamayacağımız birçok konuda bir araya gelmek sureti ile çözüm odaklı bir potansiyel oluşturmak istedik. Üyelerimizin sosyal hayatına az da olsa bir renk katabilmek vb. gibi amaçlar doğrultusunda faaliyet yürütmekte olan Karadeniz Konfederasyonumuz ve Ege Bölgesi Rize Dernekleri Federasyonumuz; resmi açılış töreni 2 Aralık Cumartesi günü yapılacak olan yeni genel merkezimizi hemşerilerimizin hizmetine sunmuştur” dedi.

karadenizlilere izmirde yeni yasam merkezi whatsapp image 2023 11 24 at 11.17.56

“14. HAMSİ ŞÖLENİNE BEKLİYORUZ”

Yeni genel merkezin önemli bir misyon ve başat bir rol üstleneceğine inandıklarını belirten Karadeniz Konfederasyonu Genel Başkanı Hızır Murtezaoğlu ise “Genel merkezimizde yer olan konferans salonumuzda birçok kültürel faaliyetin yürütülmesini amaçlamaktayız. Etkinlik salonumuzda kadınlarımıza yönelik el işi, takı, boyama vb. gibi el sanatları kursu, ayrıca arzu eden herkese Karadeniz bölgesinin yöresel sazları olan kemençe ve tulum eğitimi verilecektir. Bunun yanında her yıl düzenlemekte olduğumuz ve 15-18 Aralık 2023 tarihinde Karşıyaka Bostanlı Pazar yerinde düzenleyeceğimiz 14. Hamsi şölenine tüm hemşerilerimizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

karadenizlilere izmirde yeni yasam merkezi whatsapp image 2023 11 24 at 11.18.00

Haber Merkezi

Fotoğraflar: Batuhan Vuruşkanlar

Karadenizliler’e İzmir’de yeni yaşam merkezi!

Yorumlar kapalı.