Karşıyaka’da 21. En Güzel Balkon Bahçe Yarışması’na geri sayım başladı

Karşıyaka Belediyesi, ilkbahar dönemlerinin geleneksel organizasyonlarından ‘En Güzel Balkon Bahçe Yarışması’nı bu yıl ilk kez sonbaharda da gerçekleştirecek.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hoplr üzerinden başvuruda bulunabilecek

Kent yaşamında yeşil dokunun önemine dikkat çekmeyi ve vatandaşları çevre düzenlemesine teşvik etmeyi amaçlayan Karşıyaka Belediyesi, geleneksel hale getirdiği ‘En Güzel Balkon Bahçe Yarışması’nı 21’nci kez düzenliyor. Bu yıl ilk defa sonbahar döneminde de yapılacak yarışmaya katılmak isteyenler, 1-22 Ekim tarihleri arasında komşuluk uygulaması Hoplr üzerinden başvuruda bulunabilecek. Yarış, ‘En Güzel Balkon’ ve ‘En Güzel Bahçe’ (apartman, müstakil ev, site) olmak üzere, iki ayrı kategoride gerçekleşecek.

Her kategoride ilk 3’e girenler belirlenecek

Jüri tarafından başvuru sahiplerine yapılacak ziyaretlerde; balkon ve bahçelerde kullanılan çiçek çeşitliliği, özgünlük, sürdürülebilirlik, geri dönüşüm malzemelerin kullanımı, aydınlatma ve sulama sistemleri, kent bahçeciliği, saksı ve süs eşyalarının uyumu gibi kriterlere göre puanlama yapılarak her kategoride ilk 3’e girenler belirlenecek ve törenle ödülleri verilecek.

“Herkesi bu güzel heyecana ortak olmaya davet ediyoruz”

Karşıyakalılara yarışmaya katılım çağrısı yapan Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Çevresine duyarlılık gösteren ve küçük bir balkon dahi olsa yaşam alanlarını yeşillendirmeyi seçen örnek yurttaşlarımızın ödülü hak ettiğine inanıyoruz. Bu anlayışla düzenlediğimiz yarışmamıza katılmak isteyenlerin hazırlık için gerekli süreye sahip olabilmesi adına şimdiden duyurularımızı yapmaya başladık. Ekim ayında yoğun bir katılımla karşılaşacağımıza inanıyor, herkesi bu güzel heyecana ortak olmaya davet ediyoruz” dedi.

Karşıyaka Belediyesi Basın

Karşıyaka’da 21. En Güzel Balkon Bahçe Yarışması’na geri sayım başladı

Yorumlar kapalı.