Kasapoğlu’na özel görev!

AK Parti’de İzmir Milletvekili, eski Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na aday belirleme sürecinde özel görüşmeler için yetki verildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Milletvekili Mehmet Kasapoğlu’na özel yetki ve görev verildiği öğrenildi. Kasapoğlu’nun iki hafta önce İzmir’de iki dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Burhan Özfatura’yı ziyaret etmesi dikkat çekmişti.

AK Parti’de İzmir adayının 2019 yerel seçimleri öncesi 1 Aralık’ta açıklandığı ve şimdi de en geç 15 Aralık tarihine kadar açıklanmasının beklendiği belirtildi. Bu arada İzmir dışından ithal aday olmaması konusunda genel bir istek olduğu da vurgulandı.

AK Parti’de İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının belirlenmesi için geçen hafta temayül yoklaması yapıldı. Bu yoklamada Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın adının bir adım önde çıktığı belirtildi. Öte yandan eski İl Başkanlarından Ali Aşlık ile işadamı Ercan Turan da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığını açıklayan isimler arasında yer aldı.

Bu arada DSP’den 1994-1999 yılları arasında Buca Belediye Başkanlığı yapan Cemil Şeboy’a da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için teklif götürüldüğü öğrenildi. Ancak 70 yaşındaki Şeboy’un hem İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını hem de Buca Belediye Başkan adaylığını istemediği belirtildi.

Öte yandan parti içinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının kadın olması yönünde de yoğun bir istek olduğu bilgisi verildi. Bu kapsamda da 9 Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar ile İzmir Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı ile Şebnem Bursalı’nın ismi öne çıktı.

Bu arada İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi Rektörü Yusuf Baran ve Ege Üniversitesi Rektörü Necdet Budak’ın ismi de AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçiyor. Ayrıca Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar ile İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener’in de isimlerinin masada olduğu vurgulandı.

HABER MERKEZİ

Kasapoğlu’na özel görev!

Yorumlar kapalı.