Kayserililer’den öğrencilere umut eli

Kayserili hayırsever iş insanlarının bir araya gelerek öğrencilere umut elini uzattığı İzmir Kayserililer Derneği, “Çorbada bizim de tuzumuz olsun. Bir kitap dahi aldırabilirsek ne mutlu bize” dedi. Dernek Başkanı Karateke, öğrencilerin her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.

Kayserililer’den öğrencilere umut eli
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayserili İl Yardım Derneği İzmir Şubesi Başkanı Avukat Gökhan Karateke, derneğin uzun yıllar Ege Kayserililer Derneği olarak faaliyet gösterdiğine işaret ederek, “Daha sonrasında ise burada Kayseri İl Yardım Derneği İzmir Şubesi kuruldu. Bunu da Ege Bölgesi Kayserililer Derneği yöneticileri olarak biz kurduk. Asıl derneğin merkezi de Ankara’da, Kayseri İl Yardım Derneği ismiyle 1955 yılında kuruldu. Derneğimizin amacı ise, Kayseri dışında üniversite okuyan Kayserili öğrencilere destek sağlamak. Burada tamamen kamu yararı gözetiliyor. Ailesinden veya nüfus kütüğünden Kayserili olan öğrencilerimize, destek sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Kız öğrencilerine öncelik

İzmir’deki ve diğer illerdeki Kayserili hayırseverler ile buluşup desteklerini aldıklarını ifade eden Başkan Gökhan Karateke, “Onların desteklerini rica ediyoruz, onlar da Kayserili üniversite öğrencileri için burs veriyor. Bir hayırseverimiz yine bir kişiye burs veriyor. O bursu da üniversite öğrencilerine aktarıyoruz. Bazen ise bir hayırseverimiz, iki kişiye burs veriyor” diyerek hayırsever iş insanlarıyla bursiyerin bağını güçlendirmek adına bir araya geldiklerini de aktardı. Karateke, “İş insanı direkt derneğe destek sağlıyor. Bazen bir öğrenci için bazen de iki öğrenci için destek geliyor. Bizler de öğrencilerimize iletiyoruz. Bursiyerleri de hayırsever iş insanlarıyla kahvaltıda buluşturarak, onlarla dayanışma içinde oluyoruz” dedi.

Öte yandan kız öğrencilerine de öncelik tanındığını belirten Karateke, “Başarılı öğrencilere burs veriyoruz ve 8 aylık dönem için bu desteği sağlayabiliyoruz. Bu desteğimiz de her yıl artıyor. Kız öğrencilerimize öncelik tanıyoruz. Burs sonrası derneğimize gelme zorunluluğu bulundurmuyoruz. Bizleri arayıp teşekkür eden öğrencilerimiz çok oldu, oluyor. Bu pahalılıkta bizler sadece destek sağlayabiliyoruz” dedi.

kayserililerden ogrencilere umut eli kayserililer dernegi

Kayserililer’den öğrencilere umut eli

Yorumlar kapalı.