Kemalpaşalı öğretmen öğrencilerine kitap yazdı  

İzmir Kemalpaşa’da yaşayan Görsel Sanatlar Öğretmeni Olcay Gündoğdu, öğrencilerinden ilham alarak "Beni herkese anlat; ama sadece sen boya” isimli hikaye kitabı yazarak çocukların çok sevdiği boyama kitaplarına farklılık kattı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Kemalpaşa’da yaşayan Görsel Sanatlar Öğretmeni Olcay Gündoğdu, öğrencilerinden ilham alarak “Beni herkese anlat; ama sadece sen boya” isimli hikaye kitabı yazarak çocukların çok sevdiği boyama kitaplarına farklılık kattı. Boyama ve hikayeyi bir araya getirdiği kitaplarda bir kısa zamanda çocukların beğenisini kazandı.

Hikayelerini çocuklar için boyama kitabına dönüştüren Olcay Gündoğdu, “0-6 yaş, 6-9, 9-11 yaş anne-çocuk eğitimi ve resim analizi eğitimi aldım. Pedagojik yaş aralığını göz önüne alarak hazırlanan eserlerde en değerli kazanımların işlendiği beş farklı hikâyede beş farklı öğretiyi çocuklarımıza sunduk. Bu kitaplar, çocukların hikayelerle ilişik boyamaları yaparak; el-göz koordinasyonu sağlamaları, görsel okuma becerilerini kazanmaları, çevreye farkındalık oluşturmaları ve kalem kullanma becerileri kazandırmayı amaçlamıştır. Çocuklarımız hikayeleri okuyup boyamaları bitirdikten sonra ‘duyduk duymadık demeyin’ bölümü ile gerçek bilgileri öğrenebilmekte” dedi.

İHA                                        

Kemalpaşalı öğretmen öğrencilerine kitap yazdı  

Yorumlar kapalı.