Kılıçdaroğlu’ndan Ümit Özdağ’a yalanlama

Kılıçdaroğlu Ümit Özdağ'ın 'MİT başkanlığı' iddiasını yalanladı.

Gizli protokol CHP arşivinde
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

T24’e konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı’nın ahlaki meşruiyetin dışına çıktığını ve sahte videolarla iktidarını korumaya çalıştığını söyleyerek, “Toplumun tüm kesimleriyle barışma ve demokrasi için buluşturma çabası yanlışsa, bu yanlışın en büyüğünü ben yaptım” ifadelerini kullandı.

Deprem bölgesinde oylarını artırdıklarını ancak bu sonuçların kendilerini tatmin etmediğini de ifade eden Kılıçdaroğlu, “Oyu düşen parti AK Parti, ama tartışılan parti CHP oldu. Bizim oyumuz yükseldi, ama buna rağmen beklediğimiz sonucu alamadık. Beklediğimiz sonucu alabilseydik tartışmalar farklı yöne evrilecekti” dedi.

ÖZDAĞ’I YALANLADI

Seçim sürecinde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile yaptığı iddia edilen ‘protokol’ hakkında “Bu konuda sadece daha önce de dediğim şeyi söyleyeceğim; iki kişi arasında imzalanan metin o iki kişinin namusuna teslim edilmiştir. Benim bu konuda açıklama yapmam doğru olmaz. Ancak şunu söyleyebilirim herhangi bir protokolde yer almayacak tek şey MİT Başkanlığıdır…” diye konuştu. Özdağ daha önce Kılıçdaroğlu ile verdiği bir röportajda MİT Başkanlığı ve 3 bakanlık için ‘sözlü bir anlaşma’ yaptıklarını ileri sürmüştü.

Kılıçdaroğlu’ndan Ümit Özdağ’a yalanlama

Yorumlar kapalı.