Kılıçdaroğlu’nun tutuklamaya yorumu: Düşmanlaştırma…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 17 yaşındaki bir çocuğun Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafına uygunsuz hareket yapmaktan tutuklanmasını “Sadece Sarayın ‘düşmanlaştırma’ politikasına katkı sağlayacaktır” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atatürk’ün fotoğrafına uygunsuz hareketler yaptığı belirlenen 17 yaşındaki A.E.S. ‘halkın bir kısmını sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama’ ve ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret’ suçlarından tutuklanmıştı.

Konuyu sosyal medya hesabından yorumlayan Kılıçdaroğlu, tutuklanma kararının ‘düşmanlaştırma politikasına yarayacağını’ söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’e yönelik hakaretler, Saray İktidarının yarattığı iklimin sonucudur. Bu çirkinliği kabul edemeyiz. Ancak maharet böyle eğitilen, böyle kandırılan, böyle beyni yıkanan bir çocuğu cezalandırmak değildir.

Sarayın göz boyamak için yaptığı bu tutuklama, o çocuğun geleceğinden çalmaktan başka bir şeye yaramayacaktır. Sadece ve sadece Sarayın ‘düşmanlaştırma’ politikasına katkı sağlayacaktır.

Örneğin Kuveytli bir kişi, Atatürk’e yönelik hakaretlerini sürdürmektedir. Ve üstelik bu kişinin, Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olduğu iddia edilmektedir. Öncelikle bu iddia, ilgili makamlarca derhal açıklığa kavuşturulmalıdır.

İddia doğru olsa da olmasa da Saray İktidarının para karşılığı vatandaşlık satma politikasının varacağı yer burasıdır. Türkiye Cumhuriyeti lütufla değil, kanla kurulmuştur. Ülkemizin vatandaşlığı da aynı nispette kıymetlidir. Üç-beş Dolar’a tamah ederseniz, böyle ahlaksız kişilerin karşısında eğilirsiniz. Bunu Saray İktidarı kendisine yediriyor olabilir, ancak bu durum Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmaz.”

HABER MERKEZİ

Kılıçdaroğlu’nun tutuklamaya yorumu: Düşmanlaştırma…

Yorumlar kapalı.