Kimliğini polise göstermeyen kadından ilginç savunma: Dini kurallara uymak zorundasınız

Erzurum'da gittiği misafirhanedeki görevliye saçı kapalı fotoğrafını yapıştırdığı kimliğini gösteren kadın, ihbar üzerine gelen erkek polislere 'mahrem' diyerek kimliğini göstermedi. Kadının, polislere "Dini kurallara uymak zorundasınız" diyerek savunma yaptı.

Kimliğini polise göstermeyen kadından ilginç savunma: Dini kurallara uymak zorundasınız
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erzurum’un Yakutiye ilçesindeki Gar Müdürlüğü’ne ait misafirhaneye giden D.A, görevliye başı açık fotoğrafının üzerine başı kapalı bir fotoğrafı yapıştırılmış kimliğini gösterdi. Görevlinin bu kimliği kabul edemeyeceğini söylemesi üzerine yüzünde maske ve başında siyah bir örtü bulunan kadın öfkelenerek misafirhaneden ayrıldı. Durumundan şüphelenen görevli 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak ihbarda bulundu.

“KADIN POLİS BAKSIN”

Habere göre ihbarı kısa sürede değerlendiren terör ve asayiş ekipleri bölgeyi kısa sürede ablukaya aldı. Verilen eşkal üzerine polis şüphelendikleri özellikle çarşaflı kadınların kimliklerini kontrol etti. Aramalar sürerken polis telsizinden kadının Barış Pınarı Köprüsü üzerinde görüldüğü anonsu geldi. Kadın kendisine kimlik soran polislerden kendi kimliklerini göstermesini istedi. Bunun üzerine polisler kimliklerini gösterdi ancak kadın, “Bu kez bayan polis baksın. Dini olarak böyle bir şey benim hakkım bana saygı göstermek zorundasınız. Dini kurallara uymak zorundasınız. Dinimi yaşamak benim hakkım benim kimliğimi hanım polis görsün. Üzerinde saçı açık olan fotoğrafımı görmenizi istemiyorum. Eliniz çarptı, bana dokunmayın lütfen. Hassasiyet gösterin. Göreviniz olabilir ama bu şekilde bana yardımcı olmanız lazım” diye konuştu.

Yaşanan bu tartışmaların ardından olay yerine gelen iki kadın polis memuru A.D’nin kimliğini kontrol ettikten sonra, yanındaki poşetlerini de alarak detaylı inceleme için Gürcükapı Polis Merkezi’ne götürdü. Genç kadının yapılan GBT sorgulamasında herhangi olumsuzluk çıkmadı. D.A. resmi evrakta sahtecilikten işlem yapılarak serbest bırakıldı.

Haber Merkezi

Kimliğini polise göstermeyen kadından ilginç savunma: Dini kurallara uymak zorundasınız

Yorumlar kapalı.