Kış mevsimi kapıda… İzmir’de kış aylarında hangi etkinlikler yapılabilir?

Havaların yavaş yavaş soğumaya başlamasıyla birlikte insanlar da kış mevsiminde hangi etkinlikleri yapabileceklerini merak ediyor. Peki, İzmir'de kış aylarında hangi etkinlikler yapılabilir?

Kış mevsimi kapıda... İzmir'de kış aylarında hangi etkinlikler yapılabilir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte yapılabilecek etkinlik arayışına giren İzmirliler ve gezmeye gelen vatandaşlar için gitmekten pişman olmayacakları yerleri derledik.

1- Bornova Aşık Veysel Buz Sporları Salonu

Bornova Aşık Veysel Rekreasyon alanında bulunan buz pistinde bütün vatandaşlar istediği gibi buz pateni sporu yapabilir. 45 dakikalık halk seansı ücretleri öğrenciler için 35 TL yetişkinler için ise 50 TL’dir. Halk seansı hizmetlerinden faydalanmak için Buz Sporları Salonu Danışma birimine kimlik bilgileri ile başvuru yaparak; 18 yaşından büyük vatandaşlarımız için Taahhütname ve 18 yaşından küçük vatandaşlarımız için anne yada babası yanında bulunmak koşulu ile zorunlu  Muvafakatname formlarını doldurarak buz pistinde yararlanabilirler. İsteyen vatandaşlar profesyonel antrenörler eşliğinde kurs alabilir.

kis mevsimi kapida izmirde kis aylarinda hangi etkinlikler yapilabilir resim2

2- Bozdağ Kayak Merkezi

Bozdağ, coğrafik konumu açısından çok fazla ormanlık alana sahip olması, doğal güzellikleri, Belde içerisindeki piknik ve mesire yerleri ile yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı olmaktadır. Ayrıca Ege’nin Uludağ’ı olarak kabul edilen Bozdağ Kayak Merkezi’nin de açılmış olması bölgeyi cazibe merkezi haline getirmiştir.

Seyahat acentaları Bozdağ’a günübirlik turlar düzenlemektedir. Bu turlar genellikle Ödemiş, Birgi, Gölcük, Bozdağ, Salihli Kaplıcaları, Sart şeklinde yapılmaktadır.

Bozdağ’da her yıl Şubat ayında “Dağcılık Şenlikleri” yapılmaktadır. Beldeye gelen dağcılık kulübü üyeleri bu tarihler arasında kamp yaparak zirve yürüyüşü gerçekleştirmektedirler. Ayrıca Kamp alanlarında kamp da yapabilirsiniz.

İzmir’den Bozdağ’a 2 farklı güzergahtan ulaşılabilir. Bunlar;

İzmir – Kemalpaşa – Turgutlu – Sart – Bozdağ yolu (110 Km)

İzmir – Torbalı – Bayındır (ya da Tire) – Ödemiş – Birgi yada Gölcük – Bozdağ yolu (130Km)

Bozdağ – Ödemiş arası (29 km)’dir.

kis mevsimi kapida izmirde kis aylarinda hangi etkinlikler yapilabilir resim5

3-Arkas Sanat Merkezi  

İzmir’de döneminin en güzel yapılarından biri olarak 1906’da inşa edilen ve bugün Fransa Fahri Konsolosluğu olarak hizmet veren tarihi Fransa Konsolosluğu binasının denize bakan bölümü, Fransız Hükümeti tarafından 20 yıllığına, kültür ve sanat amaçlı kullanım için Arkas Holding’e tahsis edildi. Bir yıl süren restorasyon çalışmalarının ardından bina Kasım 2011’de Arkas Sanat Merkezi adıyla açıldı.

Çağdaş donanımlı bir sanat merkezine dönüştürülen iki katlı tarihi binada, 10 adet sergi odası bulunuyor. Arkas Sanat Merkezi, İzmir’e kazandırılmış tarihi bir bina olmasının yanında, birçok uluslararası sanatçının eserleri ile önemli müze ve kurumların koleksiyonlarının sergilendiği ilk sanat merkezi olma özelliği de taşıyor.

kis mevsimi kapida izmirde kis aylarinda hangi etkinlikler yapilabilir resim2 1

4- Karagöl Tabiat Parkı

Kamp yapmak için ideal bir bölge olan Karagöl, İzmir Menemen’e bağlıdır. İnanılmaz fotoğraf çekimleri yapabileceğiniz ve doğayla iç içe olup ruhunuzu dinlendirebileceğiniz Karagöl’e kesinlikle gitmelisiniz. Burada kamp yapmak sizi 5 yıldızlı otellerde kalmaktan çok daha memnun edecek.

Şehir kalabalığından kurtulup kafa dinlemek ve doğanın güzelliklerini tatmak için kamp yapan insanların çok uğradığı Karagöl’e bir de siz uğrayın.

kis mevsimi kapida izmirde kis aylarinda hangi etkinlikler yapilabilir karagol

HABER MERKEZİ

Kış mevsimi kapıda… İzmir’de kış aylarında hangi etkinlikler yapılabilir?

Yorumlar kapalı.