Konteyner kentleri boşaltılıyor

Özgürlük Yürüyüşü’ne başlamadan önce açıklamaya yapan TİP Genel Başkanı Baş, çevre mühendislerinin raporu hakkında “Hatay’ın yüzde 60’ında asbest soluduğumuzu söylüyor” diyerek konteynır kentlerin ise boşaltıldığını aktardı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş ve parti üyelerinin başlattığı ‘Özgürlük Yürüyüşü’ ikinci gününe gelindi. Hatay Samandağ’da başlatılacak yürüyüş öncesinde konuşma yapan Baş, depremzedeler ve Hatay’ın barınma sorunu üzerine açıklamalar yaparak “Samandağ’dan başlıyoruz ve ikinci günün ilk adımlarını atıyoruz. Her gün ülkenin ve Hatay’ın belirli sorunlarını gündemde tutmaya karar kıldık. Özgürlük denildiğinde sadece serbest olma anlamıyoruz. İnsan gibi yaşayabilecek, koşullara sahip olmak gerekir. Özellikle 6 Şubat depreminden bunca ay geçmesine rağmen Hatay’da bunca zaman hiçbirinizin insanca yaşamaya sahip olmadığımızı söyleyerek başlamamız gerekiyor.

Dün belki ülkenin başka yerinde olsa birkaç damla yağmur yağdı diyebilirdik. Dün biraz yağmur yağdı ve hayat tamamen felç oldu. Şu anda Hatay’ın değişik yerlerin, konteyner kentlerin boşaltıldığı örnekler bize iletiliyor. Kamu binalarını su bastı. Ufacık bir yağmurun bile hayatımızı alt üst ettiği bir tabloyla karşıyayız.

Geçen günlerde çevre mühendisinin yaptığı açıklamada, Hatay’ın yüzde 60’ında asbest soluduğumuzu söylüyor. Özgürlük mücadelesi hatay2da bir insanca yaşanma ve barınma hakkı mücadelesidir.

Hatay halkıyla yapacağımız görüşmeleri ve barınma sorunlarına ilişkin değerlendirmelerimizi akşam paylaşacağız” dedi.

HABER MERKEZİ

Konteyner kentleri boşaltılıyor

Yorumlar kapalı.