Konut ve otomobil piyasasında fiyatlar düşecek mi?

Ekonomist Barış Soydan, ev ve araba fiyatlarına dair çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Peki konut ve otomobil fiyatları düşecek mi? Ev ve araba fiyatları ne zaman düşecek? Konut ve araç almak için en uygun zaman ne zaman?

konut fiyatları
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’deki ekonomik sorunlar nedeniyle yurttaşların alım gücü dibi gördü. Peki bu koşullarda ev ve araba almak mümkün mü? Uzman isim açıkladı. Gerçek Gündem’de yer alan habere göre kredi faizlerinin artması ve yüksek fiyatlar nedeniyle yurttaş, konut ve otomobile erişemez duruma gelirken ekonomist Barış Soydan, konut ve otomobil fiyatlarına ilişkin dikkat çeken bir değerlendirmede bulundu.

DAYANIKLI TÜKETİM EŞYALARI İÇİN SEÇİM SONRASINI BEKLEMEYİN

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Soydan, şu ifadelere yer verdi:

“Seçimden sonra kredi kartı harcamalarını, taksit sayılarını azaltıcı kararların alınacağını görmek için kahin olmaya gerek yok. Bunu son olarak Merkez Bankası başkanı da söyledi. Taksitli dayanıklı tüketim eşyası alacakların seçim sonrasına kalmaması akıl kârı.

“KONUT VE OTODA FİYATLAR REEL OLARAK DÜŞECEK”

Buna karşılık Merkez Bankası’nın faizi uzun süre yüksek kalacak hatta belki ek faiz artımı yapılacak. Yüksek faizle çok az kişi kredi kullanacağı için konut ve otoda fiyatlar reel olarak düşecek. Bu tarafta acele etmeyip fiyatların daha da düşmesini (reel) beklemek yine akıl kârı.”

Haber Merkezi

Konut ve otomobil piyasasında fiyatlar düşecek mi?

Yorumlar kapalı.