Kulis: Sayın Akşener’i etse etse İmamoğlu ikna eder

Yerel seçimlere dört ay kala, muhalefet kanadında iş birliği görüşmeleri hız kazanıyor.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın İyi Parti lideri Meral Akşener’i ziyaret etmesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Akşener ile telefonda görüşmesi dikkat çekti. Bir yetkili, “Sayın Akşener’i etse etse İmamoğlu ikna eder” yorumunu yaptı.

Akşener’in Ankara’da aday çıkarma hazırlığına yaklaştığı belirtilirken, bazı İyi Parti kurmayları Ankara ve İstanbul’da mevcut belediye başkanlarını destekleme gerekliliğini vurguluyor. Özellikle Ankara’da Mansur Yavaş’ın karşısına aday çıkarılmasına karşı çıkan İyi Parti içinden önemli isimler olduğu iddia ediliyor.

Mansur Yavaş’ın İyi Parti genel merkezini ziyareti “nezaket ziyareti” olarak tanımlanırken, İmamoğlu-Akşener görüşmesinin ise iş birliği konusundaki temasların süreceği bir işaret olduğu belirtiliyor. İki partinin kurmayları, önümüzdeki günlerde parti liderlerinin bazı bölgelerde iş birliği için bir araya gelebileceğini söylüyor.

CHP’den de önümüzdeki günlerde CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel ve İyi Parti lideri Meral Akşener arasında bir görüşmenin olabileceği konuşuluyor. İki parti arasındaki görüşmelerin devam edeceği ve büyükşehirlerde iş birliğinin masaya yatırılacağı ifade ediliyor.

Haber Merkezi

 

Kulis: Sayın Akşener’i etse etse İmamoğlu ikna eder

Yorumlar kapalı.