Kültürpark’taki kapı çalışmaları 1 Eylül’de tamamlanacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültürpark'ın 9 Eylül ve Montrö kapılarındaki restorasyon çalışmalarının yüzde 50’sini tamamladı. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehrin simgelerinden Kültürpark’ın doğal dokusunu geliştirerek koruma ve kent belleğine sahip çıkma hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı olarak tescil edilen ve zamanla yıpranan Kültürpark’ın Lozan kapısını yenileyen Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına 9 Eylül ve Montrö kapılarındaki restorasyon ile devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de 92. kez açılacak İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) öncesinde kapı yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Soyer’e İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Ozan Yılmaz ve belediye bürokratları eşlik etti. Yenileme ve güçlendirme çalışmalarının yüzde 50’si tamamlanan kapılar, 92. İzmir Enternasyonal Fuarı’ndan önce tamamlanacak.

 “İEF ÖNCESİNDE ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLAYACAĞIZ”

1 Eylül’de İEF ile birlikte kapıları da açacaklarını ifade eden Başkan Soyer, “Çok heyecanlıyız. Çok az zaman kaldı. Geceli gündüzlü arkadaşlarım çalışıyorlar. Gecenin bu vaktinde çok zor koşullarda çalışmaları tamamlıyorlar. Biz İzmirlilere tarihi dokusuna uygun olarak tamamlayacağımız yeni bir Kültürpark kapısı göstereceğiz. İzmir Enternasyonal Fuarı,  1-10 Eylül tarihlerinde Kültürpark’ta katılımcı ve ziyaretçilerine 92. kez merhaba demeye hazırlanıyor. Biz de İEF öncesinde çalışmalarımızı tamamlayacağız” dedi.

Kültürpark’taki kapı çalışmaları 1 Eylül’de tamamlanacak

Yorumlar kapalı.