KYK’da skandallar bitmiyor: Öğrenciler zehirlendi

İzmir Bayraklı KYK Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrencilerin peşini skandallar bırakmıyor. Ulaşım, elektriklerin sık sık kesilmesi, sıcak suyun olmayışı derken öğrenciler bu seferde yedikleri yemekten zehirlendi.

kyk toki çadır
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni İzmir gazetesinden Semi Tektaş‘ın haberine göre, Bayraklı TOKİ Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Kız Öğrenci Yurdun’da kalan yaklaşık 20 öğrencinin yediği yemekten zehirlendiği ortaya çıktı.  KYK’da kalan öğrencilerden edinilen bigiye göre yemeğin bir önceki günden kalma olduğu ve öğrencilere bugün tekrar verildiği iddia edildi.

Öğrencilerin paylaştığı görsellerde ise yenen ekmekte ve poğaçada böceklerin çıktığı görülüyor.

KYK ekmekte böcek

KYK poğaça böcek

YEMEKHANE ÇADIRI

TOKİ KYK Kız Yurdu’nda barınan kız öğrenciler, sabah saatlerinde okula gitmek için kullandıkları toplu taşımanın tepeye güçlükle çıkması sebebiyle ulaşım kriziyle baş başa kaldı. Henüz çözülmeyen ulaşım sorununa haftalar önce elektriklerin kesilmesi de eklenmişti. Saatlerce karanlıkta kalan öğrenciler, konuyla ilgili tepkilerini dile getirdikten sonra aydınlığa ulaşsa da yemekhanelerinin olmadığı gerekçesiyle de dış alanda bir çadır kurularak öğrencilere dış alanda yemekhane yapıldı. TOKİ KYK kız öğrenci yurdu öğrencileri, akşam yemeklerini çadırda yiyor.

Bu akşam saatlerinde yemeğe giden öğrenciler, önceki akşamdan kalan yemeklerden zehirlendi. Bölgeye polis ve sağlık ekibi intikal etti. Yaklaşık 20 öğrencinin zehirlendiği  ve yurtta koşulların daha da kötüleştiği belirtiliyor.

yemekte sinek kanadı

 Haber Merkezi

KYK’da skandallar bitmiyor: Öğrenciler zehirlendi

Yorumlar kapalı.